امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
۱۹:۴۱:۱۹ - جمعه ۳ دی ۱۳۹۵
لغو همایش یک تشکل غیرقانونی/
آیا مردم از استانداری گیلان انتظار دخالت در وظایف پلیس امنیت را دارند، یا رفع مشکلات اقتصادی!
همایش با توجه به رصد وضع موجود و جهت پیشگیری از حوادث احتمالی و همچنین نظر به اینکه اساس تشکیل شورای مشورتی اصلاح طلبان غیر قانونی بوده، با تذکرات مقامات قضایی و امنیتی کنسل شد.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی گیلانستان، در چند سال اخیر عده ای از دوم خردادی ها گروهی با نام “شورای مشورتی اصلاح طلبان” تشکیل داده و اقدام به برپایی نشست ها و همایشات سیاسی می کنند که بعضا به دلیل مطالبی که در جلسات بیان می شود، با سروصداهای زیادی در جامعه همراه شده است.

این شورای مشورتی که به گفته دبیر حزب مردمسالاری گیلان و بسیاری از اصلاح طلبان، تشکلی غیرقانونی و فاقد مجوز بوده و تاکنون موجب اختلافات شدیدی در بین اصلاح طلبان شده است، قرار بود دوشنبه ۲۹ آذر بیش از هزار نفر از مردم شهر را در سالن تختی مجموعه شهید عضدی رشت گردهم جمع نموده و با برگزاری انتخاباتی ۱۵ عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان رشت را مشخص کند.

حال از آنجایی که یکی از وظایف پلیس امنیت عمومی برقراری آسایش و امنیت شهروندان است با توجه به رصد وضع موجود و جهت پیشگیری از حوادث احتمالی و همچنین نظر به اینکه اساس تشکیل شورای مذکور غیرقانونی بوده، این همایش در نهایت با تذکرات مقامات قضایی و امنیتی لغو و تا اطلاع ثانوی کنسل شد.

اما یک روز بعد از این ماجرا خبری از احمدی پور معاون استاندار گیلان در پایگاه اطلاع رسانی استانداری منتشر شد که در آن وی ضمن انتقاد شدید از لغو شدن این همایش حزبی و جناحی، اظهار کرد: “برخورد توجیهی پلیس امنیت ضرورتی نداشت و اگر ابهامی در روند اجرای کار وجود داشت، می بایست از فرمانداری رشت یا استانداری استعلام می کردند که انجام ندادند. تاکید ما آن است که در اولین فرصت، این مراسم برگزار شود و اجازه برخورد فراقانونی و میلی را به هیچ فردی نخواهیم داد. ” ” شورای تامین استان بر اساس وظایف قانونی خود با عوامل رسمی که باعث نقض قوانین روشن و واضح می شوند، برخورد خواهد کرد. ” !!!

این تنها بخشی از سخنان معاون استاندار گیلان بود. از ایشان باید پرسید با توجه به این همه مشکلات و معضلات مختلف اجتماعی و اقتصادی که گریبان اکثر خانواده های گیلانی را گرفته است، آیا مردم از دولت تدبیر و امید و استانداری گیلان، انتظار دخالت در کار و وظایف پلیس امنیت را دارند، یا رفع مشکل بیکاری و اقتصادی مردم؟!

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

  1. مهدی   ۱۳۹۵-۱۰-۰۴  

    با سلام- عمل به ضوابط قانونی در هربخش لازمه حرکت به سوی پیشرفت هست و تنها از این مسیر هست که به ثبات اقتصادی و سیاسی میشه رسید. در این مسیر همه باید تمکین کنند حتی اگه این افراد قانون گذار-قاضی، پلیس و یا مدیر اجرایی باشند. اگر شورای ….ای که در گزارش آمده دارای مجوز از شورای تامین بوده اند عمل پلیس تخلف از شرح وظایف و اگر فاقد مجوز بوده اند عمل پلیس عین عمل به قانون بوده است.

  2. محمدزاده   ۱۳۹۵-۱۰-۰۴  

    واقعا جای تاسفه که مدیران استان ما همش به فکر باندبازی و سیاسی کاری هستند!
    بابا شما رو به خدا به داد این مردم برسید که از گرسنگی دارن میمیرن!!


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات