امروز دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
۱۲:۳۱:۵۱ - سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
جدال عضو شورا با امام جمعه رشت ادامه دارد؛
آیت الله قربانی غیرت دینی خود را نشان دهد و از ورود استاندار غیر بومی جلوگیری کند!
عضو اصلاح طلب شورای شهر رشت گفت: آیت الله قربانی باید به این وحدت رویه تبریک می گفت نه اینکه در نماز جمعه مسئله را مطرح می کرد و تشویش افکار مردم ایجاد می شد.

به گزارش گیلانستان، احمد رمضانپور نرگسی در هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت در پاسخ به انتقاد امام جمعه رشت درباره انتخاب شهردار غیر بومی گفت: انتخاب شهردار رشت به اتفاق تمام آرای اعضای شورا نشان دهنده وحدت اعضا به دور از جریانات سیاسی است و آیت الله قربانی باید به این وحدت رویه تبریک می گفت نه اینکه در نماز جمعه مسئله را مطرح می کرد و تشویش افکار مردم ایجاد می شد.

عضو اصلاح طلب شورای شهر رشت با بیان اینکه تلاش ما استفاده از رهنمودها و ظرفیت های ایشان است ادامه داد: انتخاب شهردار توانمند حتی غیر بومی عین غیرت دینی و تکلیف شرعی ما بود و مردم از این انتخاب راضی هستند و از ما تشکر می کنند و رای خود را پس نمی گیرند.

وی اعلام کرد: آیت الله قربانی در جلسه‌ای که با ایشان داشتیم عنوان کرده بودند که اگر مخالف نظر ایشان هم شهردار انتخاب شود در تریبون نماز جمعه صحبتی نمی‌کنند اما نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاد که چنین تصمیمی گرفتند.

رمضانپور نرگسی خاطرنشان کرد: آیت الله قربانی غیرت دینی و شهروندی خود را نشان دهد و از ورود استاندار غیر بومی به گیلان جلوگیری کند.

انتهای پیام/

 1. باقری خطیبانی   ۱۳۹۶-۰۶-۲۱  

  فکرنکنم اقای رمضانپور چنین حرفی زده باشد اگر زده نهایت بی ادبی نسبت به بزرگتر از خودش کرد

 2. دکتر اویس   ۱۳۹۶-۰۶-۲۲  

  رمضانپور نرگسی خاطرنشان کرد: «آیت الله قربانی غیرت دینی و شهروندی خود را نشان دهد و از ورود استاندار غیر بومی به گیلان جلوگیری کند.»انتخاب استاندار ربطی به غیرت دینی ندارد زیرا منظور از غیرت دینى این است که انسان در برابر تخلّفاتى که از مسیر حق و عدالت و احکام الهى مى شود، خاموش ننشیند و بى تفاوت از کنار آنها نگذرد بلکه تخلّف هر چه شدیدتر باشد جوش و خروش او بیشتر گردد. کسانى که خونسرد و بى رمق از مقابل این امور مى گذرند فاقد غیرت دینى هستند.اما برای انتخاب استاندار شرط اول تعهد و شرط دوم تخصص وشرط سوم بومی بودن است .و معیار بومی بودن را نمی توان گزینه اول قرار داد چنان جه در صدر اسلام هم خیلی از صحابی پیامبر بومی عربستان نبودند مثل بلال از حبشه و صهیب از روم و سلمان فارسی از ایران . اصل این است که استاندار ،مومن باشد و نگاه دلسوزانه به آبادانی استان و خلق خدا داشته باشد و شفقت و عدالت را رعایت کند .

 3. ناشناس   ۱۳۹۶-۰۶-۲۳  

  سلام بنظرم در عین بی ربطی .ربط داره چون همانطور که انتخاب شهردار غیر بومی ربطی به غیرت دینی نداره انتخاب استاندار غیر بومی هم همانطور


 • آخرین اخبار
 • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات