خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۵/۱۰/۲۲ ۱۱:۲۸
شناسه خبر : 7815

احزاب و گروه‌های سیاسی در گیلان رحلت آیت الله هاشمی را تسلیت گفتند

احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی در استان گیلان با صدور اطلاعیه رحلت آیت الله هاشمی را تسلیت گفتند. ...

به گزارش گیلانستان ، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گیلان با صدور اطلاعیه‌ای درگذشت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را محضر مقام معظم رهبری و مردم با بصیرت ایران تسلیت گفتند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

انا لله و انا الیه راجعون

واقعه ناگوار درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را محضر مقام معظم رهبری و مردم با بصیرت تسلیت عرض می‌کنیم.

مردم شریف و انقلابی یقیناً مجاهدت این یار دیرین امام(ره) و انقلاب را فراموش نخواهند کرد و همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند او نمونه‌ای کم نظیر از نسل اول مبارزان  ضد ستمشاهی و از رنج دیدگان این راه پرخطر و افتخار آفرین بودند.

ضمن آرزوی غفران الهی و علو درجات برای آن مرحوم از خداوند طول عمر پربرکت، توام با عزت و سلامتی و موفقیت برای رهبر معظم انقلاب مسئلت داریم.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان به‌مناسبت رحلت “آیت الله هاشمی” اطلاعیه صادر کرد

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان گیلان در خصوص ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: یار دیرین امام(ره) و گنجینه اسرار نظام و بزرگمرد تاریخ ایران و ستون خیمه انقلاب و معمار بزرگ اصلاح طلبان حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی به  رهبر سفر کرده و به مراد خود پیوست.

این مصیبت عظمی را به همه رادمردان اصلاح طلب وعموم مردم ایران و دلسوزان نظام تسلیت می‌گوئیم هرچند ادامه راه بدون هاشمی سخت و دشوار است ولی باور داریم که مسیر اصلاحات در راستای اهداف ایشان به پیش خواهد رفت.

ما راه هاشمی را تا رسیدن به اهداف بلند اصلاحی ادامه می‌دهیم و باور داریم هاشمی زنده است و راه سبزش برای سال‌های متمادی ادامه خواهد داشت.

هاشمی در بزنگاه‌های حساس همیشه در کنار اصلاح طلبان بوده و این امر قطعاً در حافظه  تاریخ ثبت و ضبط خواهد شد. فضاسازی امروز برای اعتلای فرهنگ اصلاحی و تبلور اراده اصلاح طلبان برای رسیدن به آرمان‌های بلند اصلاحی مرهون طراحی و معماری این بزرگمرد بوده است.

رجاء واثق داریم هنوز  لمس نگاه مدبرانه او را بر قامت بلند اصلاح طلبان احساس می‌کنیم و بار دیگر حماسه جدیدی را با تفکر بلند هاشمی تکرار می‌کنیم.

روحش شاد و راهش مستدام  باد – شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان

۱٫انجمن مدرسین دانشگاه‌ها
۲٫کانون اسلامی فرهنگیان گیلان
۳٫انجمن اسلامی معلمان ایران
۴٫انجمن اسلامی جامعه پزشکان گیلان
۵٫مجمع اسلامی فرهنگیان گیلان
۶٫حزب مردم‌سالاری
۷٫ انجمن اسلامی مهندسان
۸٫مجمع نیروهای خط امام
۹٫جمعیت زنان نواندیش
۱۰٫حزب اراده ملت
۱۱٫حزب مشارکتهای مردمی گیلان
۱۲٫حزب کارگزاران سازندگی
۱۳٫حزب اعتماد ملی
۱۴٫مجمع فرهنگیان ایران اسلامی
۱۵٫سازمان عدالت و آزادی
۱۶٫مجمع مهندسین گیلان
۱۷٫حزب اتحاد ملت ایران اسلامی
۱۸٫جمعیت خانه کارگر
۱۹٫مجمع نمایندگان ادوار مجلس
۲۰٫مجمع محققین و مدرسین حوزه
۲۱٫مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی
۲۲٫حزب همبستگی
۲۳٫حزب اسلامی کار

اطلاعیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان در رحلت آیت الله هاشمی

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در پی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیام تسلیتی صادر کرد.

در این پیام آمده است:

انّا لله و انّا الیه راجعون

با تأثر و تألم درگذشت یار دیرین امام راحل و همسنگر همگام رهبر معظّم انقلاب اسلامی آیت الله حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت می‌گوییم.

شصت سال مبارزه خستگی ناپذیر در مسیر سرنگونی رژیم منحوس پهلوی و نیز پیروزی، استقرار و استحکام پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی جای تکریم و سپاس دارد.

شخصیت بزرگی که با وجود آن همه دسیسه‌ها و توطئه‌ها برای اختلاف‌اندازی از پیوند همراهی بسته شده در بین‌الحرمین با رفیق و رهبر و امامش دست برنداشت و آن علاقه و محبت تا پایان عمر با او بود.

نسل چهارم انقلاب خود را قدردان چنین انسان‌های پرتلاش و مبارزان جان برکف در این راه پرخطر و پرافتخار می‌داند.

بار دیگر این ضایعه بزرگ را به محضر رهبر عالیقدر انقلاب و مردم شریف ایران اسلامی تسلیت گفته و رحمت و مغفرت واسعه الهی را برای آن مرحوم از درگاه خداوند رحمان مسئلت دارد./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email