امروز شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
۲۰:۳۲:۲۶ - جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
بعد از اقامه نماز جمعه/
اعلام انزجار مردم استان گیلان از سیاست‌های مستکبرانه دولت آمریکا
مردم استان گیلان امروز پس از اقامه نماز جمعه سیاست‌های استکباری و غیر دیپلماتیک ترامپ و خروج یک‌باره وی از برجام را طی راهپیمایی محکوم کردند.

به گزارش گیلانستان، در پی سیاست‌های خصمانه رئیس جمهور آمریکا علیه دولت و ملت ایران و خروج یک‌باره از برنامه جامعه اقدام مشترک (برجام)، راهپیمایی ضد استکباری و در راستای محکومیت نقض عهد مکرر آمریکا، امروز پس از اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه در اقصی نقاط کشور برگزار شد.

مردم دیار میرزا کوچک خان جنگلی نیز امروز در همه پایگاه‌های نماز جمعه استان پس از اقامه نماز جمعه با شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل سعود کافر» خشم و انزجار خود را از سیاست‌های خشونت‌آمیز جوامع استکباری اعلام و نقض عهدی آمریکا در برجام را محکوم کردند.

مردم غیرتمند شهر رشت نیز پس از شرکت در نماز وحدت‌بخش و دشمن‌شکن جمعه با تشکیل صفوف به هم تنیده یک‌صدا در راهپیمایی ضد استکباری سیاست‌های ترامپ شرکت کردند و با پیمودن میدان مصلا تا میدان فرهنگ این شهر اعتراض خود را به سیاست مغرضانه، خشونت‌آمیز و غیر دیپلماتیک نشان دادند.

در سایر شهرستان‌های استان گیلان ازجمله، آستارا، انزلی، تالش، لاهیجان، آستانه‌اشرفیه، لنگرود، سیاهکل، رودسر، شفت و رودبار نیز مردم نمازگزار با محکومیت رفتار مستکبرانه آمریکا، شعارهای ضد استکباری سردادند.

گفتنی است این راهپیمایی مردم رشت پس از فرمایشات دشمن شناسانه رهبر معظم انقلاب در صبح چهارشنبه در دیدار با مسئولان آموزش‌وپرورش و دانشجو معلمان در خصوص برجام و خروج ترامپ از آن رقم می‌خورد.

آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله) در سخنان گوهربار خود خطاب به تیم مذاکره‌کننده خواسته بود تا به سه کشور متعهد فعلی در برجام نیز اعتماد نکنند.

مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرده بودند که اگر می‌خواهید با آن‌ها قرارداد بگذارید، تضمین عملی و واقعی به دست بیاورید وگرنه این‌ها هم همان کاری را خواهند کرد که آمریکا با ایران کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت رسماً کشورش را از توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی خارج کرد و طی فرمان امضاشده از سوی وی تحریم‌های هسته‌ای ایران که بر اساس برجام تعلیق شده بود، طی یک دوره زمانی مجدداً به کشور برمی‌گردد.

انتهای پیام/ فارس


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات