امروز شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
۱۰:۱۵:۰۴ - شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل بهزیستی گیلان:
افزایش پرونده‌های طلاق ارجاعی به بهزیستی گیلان نگران‌کننده است
مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: در سال گذشته ۳۶ هزار پرونده طلاق توسط دادگستری به این سازمان معرفی شده که تعداد آن به طور نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است.

به گزارش گیلانستان، محمدرضا پارسی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه رشت اظهار داشت: سازمان بهزیستی با هدف حمایت از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست و همچنین تامین بخشی از رفاه اجتماعی معلولان تشکیل شده است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه ۴۰ هزار معلول تحت پوشش این سازمان است عنوان داشت: از این تعداد ۱۰ هزار نفر معلول ذهنی، ۴ هزار نفر نابینا و ۶ هزار نفر ناشنوا هستند.

وی با اعلام اینکه استان گیلان دارای ۳۷ مرکز شبانه‌روزی بهزیستی است خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۱۰۰ نفر از معلولان به طور شبانه‌روزی در این مراکز زندگی می‌کنند.

پارسی با اشاره به اقدامات خیران گیلانی در راستای حمایت از افراد تحت پوشش بهزیستی گفت: در حال حاضر هزار و ۴۰۰ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی گیلان هستند که ۳۴۰ نفر از آنان در خانه‌های شبانه‌روزی سکونت دارند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اعلام اینکه این سازمان ۲۰ خانه شبانه‌روزی برای نگهداری از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست در استان گیلان دارد افزود: ۷ مورد از این خانه‌ها در رشت قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۵۰۰ از خانواده‌های بی‌سرپرست تحت پوشش بهزیستی گیلان هستند تصریح کرد: ۲ هزار نفر از زندانیان آزاد شده بی‌سرپناه و کودکان کار تحت پوششش این سازمان هستند.

پارسی سازمان بهزیستی را سازمانی مظلوم دانست که نیازمند حمایت خیران است و افزود: در سال گذشته ۳۶ هزار پرونده طلاق توسط دادگستری به این سازمان معرفی شده که متاسفانه تعداد آن به طور نگران کننده‌ای در حال افزایش است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اعلام اینکه ۴۸ هزار معتاد تحت چوشش خدمات درمانی بهزیستی گیلان هستند خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۷ میلیارد تومان اعتبار در راستای اشتغالزایی به متقاضیان پرداخت شد.

انتهای پیام/ تسنیم


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات