امروز جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
۱۶:۵۸:۵۷ - دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶
سرپرست گروه تعزیه پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت:
تعزیه‌خوانی شب‌های ماه رمضان در رشت + تصاویر
سرپرست گروه تعزیه پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت با دعوت از مردم جهت شرکت در مراسم شبیه خوانی گفت: مراسم تعزیه خوانی از ۷ تا ۱۸ خرداد ماه در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت برگزار می‌شود.

به گزارش گیلانستان، مرتضی اورسا در گفت‌وگویی اظهار داشت: مراسم شبیه خوانی (تعزیه خوانی)، ۷ تا ۱۸ خرداد در شب‌های ماه مبارک رمضان با هدف زنده نگه‌داشتن یاد سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) و شهدای دشت کربلا در رشت برگزار می‌شود.

سرپرست گروه تعزیه پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت تصریح کرد: این مراسم در ایام مذکور زیر نظر دستگاه‌های مسئول، بعد از اذان مغرب با هنرمندی هنرمندان متعهد گیلانی در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت برگزار می‌شود.

اورسا اظهار داشت: مراسم شبیه خوانی (تعزیه خوانی) در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت از ۷ تا ۱۸ خرداد ماه برگزار می‌شود که در این مدت با استقبال مردم ولایت‌مدار رشت روبه‌رو شده است.

سرپرست گروه تعزیه پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت گفت: این تعزیه برای شب‌های ماه مبارک رمضان با حال و هوای معنوی این شب‌ها ،تدارک دیده شده و با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده است.

وی با اشاره به اولیاء خوان‌ها در تعزیه از مصطفی اورسا و علی خندان نام برد و اظهار داشت: مهرزاد مظفری و فرزین مشفقی و داود قربانی اشقیاء خوان‌های این تعزیه هستند.

اورسا با بیان اینکه تدارکات مجلس با همکاری محمدحسین صمصام و موزیک حماسی این تعزیه توسط سید مهدی حسینی اجرا می‌شود، از مردم رشت دعوت کرد تا در این فضای معنوی خضور پیدا کنند.

عکس‌ها از سارا ناصری

انتهای پیام/


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات