امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
۰:۲۹:۰۶ - جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴
تقویب فضاهای عمومی در ساماندهی فضای شهری رشت موثر است
شهردار رشت گفت: اولویت به تقویت فضاهای عمومی در ساماندهی فضای شهری و هویت‌بخشی به فضاهای شهری با تأکید بر هویت محله مورد توجه است.

به گزارش درگیلان، محمدعلی ثابت‌ قدم در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به فراهم کردن زمینه‌های رشد و شکوفایی و پتانسیل‌های رشت اظهار داشت: برای بهبود کیفیت زندگی شهروندان و بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوه و در نظر گرفتن حفاظت از از محیط طبیعی و زیست و پیوند توسعه وجه انسانی فیزیکی و کالبدی شهر برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه طرح بازآفرینی شهر رشت، چشم انداز ۱۰ ساله افزود: ما به‌دنبال اعتماد سازی کوتاه مدت و میان مدت هستیم.

شهردار رشت با اشاره به سیر تکاملی سیاست بازآفرینی شهر رشت گفت:کاهش فقر، مقاوم‌سازی شهر در مقابل سوانح و ارتقای هویت و منزلت مکانی محلات شهر و لذت‌بردن مردم از زندگی در شهر از محورهای کلیدی این طرح است.‌

وی رفع واسطه‌گری در اقتصاد رشت را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: ایجاد فضای تعامل توأم با رقابت سالم در عرصه اقتصاد برای استفاده منافع عمومی شهر باید مورد توجه باشد.

ثابت‌مقدم با اشاره به عقبه فرهنگی رشت تأکید کرد: اعتقاد ما براین است که درحوزه فرهنگ و سلامت می‌توان تولید ثروت کرد.

وی گفت: اولویت به تقویت فضاهای عمومی در ساماندهی فضای شهری و هویت‌بخشی به فضاهای شهری با تأکید بر هویت محله مورد توجه است.

شهردار رشت با بیان اینکه در طرح بازآفرینی رشت حاشیه‌های رودخانه‌های رشت برای گردشگری و فضاهای سبز استفاده می‌شود افزود: گردشگری تاریخی که در دل شهر وجود دارد و به انبار تبدیل شده است، در این طرح به‌عنوان سرمایه و فرصت دیده می‌شود./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات