امروز جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
۱۸:۲۱:۱۱ - دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
با انتشار یادداشتی صورت گرفت؛
توهین دبیر اصلاح طلبان گیلان به پاکبان منتخب شورای پنجم و اعضای اصولگرا/ هیچ برنامه مدونی از آنان دیده نشد
با اندک تحلیل سیاسی و اجتماعی میتوان به این نکته پی برد که لیست ۱۱ نفره امید از اقبال خوبی برخوردار بوده و به نسبت انتخابات شوراها در ادوار گذشته، میزان آرای قابل توجهی کسب کرده است.

به گزارش گیلانستان، در پی انتشار چند یادداشت از «رضا پاینده»(+ و +) که در آن به بررسی چرایی عدم توفیق لیست امید اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر رشت پرداخته بود، فرشاد شریفی، دبیر شورای اصلاح طلبان گیلان با ارسال یادداشتی به این سخنان واکنش نشان داد.

در جوابیه دبیر شورای اصلاح طلبان گیلان نسبت به اظهارات رضا پاینده ضمن عرض خسته نباشید و تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان آمده است:

۱- اصلاح طلبان گیلان و بطور مشخص شورای اصلاح طلبان استان گیلان که متشکل از ۳۷ عضو بوده و بعنوان تعیین کنندگان اعضای لیست امید می باشند، هیچگاه ادعای پیروزی کامل در انتخابات شورای شهر رشت نداشته است. ضمن اینکه شکستی نیز برای خود متصور نیست زیرا شکست در انتخابات بمنزله عدم راهیابی حتی یکنفر از لیست معنی دارد!

۲- در ترکیب لیست امید رشت سعی شد از همه تجارب و تخصص و انرژی و پتانسیل افراد و اشخاص اصلاح طلب استفاده شود.(نماینده دو دوره مجلس شورای اسلامی و شهردار اسبق رشت، معاون استاندار و فرماندار و معاون فرماندار در دولتهای سابق با تجربه برنامه ریزی و بودجه و اداره شهر وشهرستان، مهندسین مشاور در زمینه کارهای عمرانی و شهرسازی و آب و فاضلاب و گازرسانی، مدیریت در زمینه تعاونیها و کار وامور اجتماعی و تشکیلات کارگری استان، پزشک و متخصص در زمینه مسائل بهداشت و درمان و محیط زیست، متخصص در زمینه مسائل مالی و اداری و گردشگری و ….).

۳- از لیست ۱۱ نفره اصلاح طلبان برای شورای شهر رشت، ۳ تن موفق به کسب رای اعتماد از مردم فهیم رشت شده و هر سه نیز جزء ۴ نفر اول لیست منتخبین شورای شهر می باشند. ضمن اینکه سرلیست اصلاح طلبان هم بعنوان چهره شاخص اصلاحات استان گیلان،حائز رتبه نخست منتخبین مردم رشت شدند.

۴- از تعداد ۷ تن علی البدل انتخاب شده توسط مردم شهر رشت، تعداد ۴ تن از لیست امید می باشند. همچنین ۴ تن دیگر لیست امید نیز در بین منتخبین تا رتبه ۳۷ می باشند. با اندک تحلیل سیاسی و اجتماعی میتوان به این نکته پی برد که لیست ۱۱ نفره امید از اقبال خوبی برخوردار بوده و به نسبت انتخابات شوراها در ادوار گذشته، میزان آرای قابل توجهی کسب کرده است. در ادامه به جزئیات عدم کسب رای بیشتر پرداخته خواهد شد.

۵- اتهام بی برنامگی به اعضای لیست امید، اتهامی واهی و بدور از انصاف است. اصلاح طلبان برای انتخابات شوراها و اداره امور شهر، دارای ۴ جزوه و برنامه تدوین شده بودند که در اختیار نامزدهای خود قراردادند. بدیهی است که در فرصت اندک یک هفته ای برای تبلیغات آزاد وعمومی، مجالی برای تشریح ریز برنامه ها نبوده و اصولا هم مخاطبین حوصله کمتری برای بررسی ریز برنامه ها دارند، و معمولا در زمان تبلیغات آزاد به کلیات برنامه ها اکتفا می شود وانتظاری هم از مخاطبین برای بررسی ریز برنامه های نزدیک به ۳۰۰ نامزد انتخابات شورای شهر رشت نیست.  این مورد خاص (اتهام بی برنامگی) با توجه به عدم ارائه ریز برنامه ها توسط بقیه نامزدهای محترم، متوجه همه می باشد و تا زمانیکه انتخابات ما بصورت حزبی برگزار نشود، در بر همین پاشنه خواهد چرخید! مسلما جناب آقای پاینده اعتقاد ندارند که آقای محمدحسن علیپور (رفتگر مهربان و صبور) و آقایان علوی و جذب و عاقل منش و خانم شیرزاد، با برنامه ارائه شده مفتخر به کسب آرای مردم شده اند! چون مثل حقیر که دنباله کننده اینگونه مسائل هستیم، هیچ برنامه مدونی از این بزرگواران در زمان تبلیغات دیده نشد!

و اما دلایل اصلی عدم ورود بقیه چهره های لیست امید رشت به جمع منتخبین شورا:

۱-   تشکیل دیر هنگام شورای اصلاح طلبان گیلان.

۲-   عدم تشکیل شورای اصلاح طلبان شهرستان رشت.

۳-   عدم تشکیل ستاد انتخابات شورای اصلاح طلبان مطابق آیین نامه.

۴-   تعلل در انتخاب اعضاء و بستن دیرهنگام لیست امید رشت.

۵-   فرصت کوتاه تبلیغات میدانی و مردمی برای لیست امید رشت، با توجه به اینکه برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری وتبلیغات آن، انتخابات شوراها را تحت شعاع خود قرار داده بود.

۶- فعالیت اکثر اعضای شورای اصلاح طلبان گیلان در ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی در سطح استان گیلان به جهت اهمیت آن انتخابات و به تبع آن صرف انرژی کمتر برای ترغیب و تشویق و تبلیغ لیست امید.

۷- انتشار لیست های جعلی از طرف برخی اصلاح طلبان و ایجاد شک و تردید.

۸- عدم حضور بانوان محترم در بین لیست ۱۱ نفره امید رشت (در لیست اولیه منتخبین دو نفر از بانوان محترم حضور داشتند که در آخرین لحظات توسط هیات نظارت استان فاقد صلاحیت تشخیص داده شدند اما با اعتراض به هیات مرکزی نظارت در دو روز آخر مانده به انتخابات مجددا به صحنه رقابت بازگشتند که بسیار دیرهنگام بود وامکان حضور مجدد آنان در لیست فراهم نبود).

۹- عدم پایبندی برخی از نامزدهای اصلاح طلب به قول و قرارها و تعهداتی که امضاء کرده بودند و بنا بر این بود که بنفع لیست تلاش و فعالیت کنند که متاسفانه این امر محقق نشد ودر صحنه باقی ماندند. (از تعداد ۴۸ نفر اصلاح طلبی که تعهدنامه ها را پر و میثاق نامه را امضاء نمودند، ۱۱ نفر در لیست قرار گرفته، ۵ نفر از بزرگواران شامل آقایان فرشاد عرب، محمد رمضانیان، فریدون داوری، خوشکلام و سرکار خانم سهیلا مدارایی بنفع لیست انصراف دادند و ۵ نفر نیزتوسط هیات های نظارت از گردونه رقابتها خارج شدند ومابقی به رقابت ادامه دادند).

۱۰- تشکیل ستادهای جداگانه و انفرادی توسط برخی از منتخبین لیست امید رشت.

با همه این تفاسیر و موارد گفته شده، اصلاح طلبان از حضور و مشارکت حداکثری مردم فهیم استان گیلان در پای صندوقهای رای و انتخاب آقای دکتر روحانی با ۷۰% آراء نهایت تشکر و قدردانی را دارند و سر تعظیم در مقابل حضور ایشان فرو می آورند. قطعا اشکالات و کاستی هایی در عملکرد و فعالیتهای اصلاح طلبان گیلان وجود دارد که با روی باز پذیرای انتقادات مردم بزرگوار بوده و انتظار داریم ما را از پیشنهادات و دعاهای خیر خود محروم نگرداند./دیارمیرزا

 1. بابک بیات   ۱۳۹۶-۰۳-۰۸  

  معلومه که شما در انتخابات به هر شکل شده برنامه دارید خواست خودتون محقق بشه و نه خواست ملت.
  یک سوال که اصلاح طلبان باید از خود ببرسن که اینقدر راحت توهین می کنند:
  شما اصلاح طلبها چه گلی به سر این شهر و کشور زدید؟
  شهید رجایی هم دست فروش بود.

 2. ف   ۱۳۹۶-۰۳-۰۸  

  کجاش توهین هست … خوب درست میگه … متاسفم


 • آخرین اخبار
 • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات