خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۱۰/۲۰ ۱۷:۲۸
شناسه خبر : 32702

خرید خدمات آموزشی و واگذاری آن به بخش خصوصی رفتار تجاری است

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه خرید خدمات آموزشی و واگذاری آن به بخش‌های خصوصی یک رفتار تجاری محسوب می‌شود گفت: موضوع خرید خدمات آموزشی و واگذاری آن به بخش‌های خصوصی اصلاً به صلاح دانش‌آموزان نیست. ...

به گزارش گیلانستان اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز با اشاره به موضوع خرید خدمات آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: درباره موضوع خرید خدمات آموزشی باید گفت که این موضوع  تقریباً پاک کردن صورت‌مسئله و فرار روبه‌جلو از سوی دولت و وزارت آموزش‌وپرورش است بنابراین، کمیسیون  آموزش و تحقیقات و مجلس اجازه نخواهد داد که آموزش‌وپرورش دستخوش یک مرحله جدیدی از آموزش از طریق نیروهای آزاد جدیدالورود شود.

 وی با ابراز تعجب از اصرار دولت و آموزش‌وپرورش بر خرید خدمات آموزشی و واگذاری آن به بخش‌های خصوصی بیان کرد: چه اصراری وجود دارد طرحی که درگذشته صورت گرفته و ناموفق بوده، دوباره از طریق واگذاری خرید خدمات آموزشی به بخش خصوصی چنین تجربه ناموفقی در سطح وزارت آموزش‌وپرورش تکرار شود؟

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه خرید خدمات آموزشی و واگذاری آن به  بخش خصوصی یک رفتار تجاری محسوب می‌شود افزود: سرنوشت آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان بسیار حائز اهمیت است لذا موضوع خرید خدمات آموزشی و واگذاری آن به بخش‌های خصوصی اصلاً به صلاح دانش‌آموزان نیست.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با منسوخ شمردن موضوع خرید خدمات آموزشی در فرایند تربیتی دانش‌آموزان افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات این طرح را رد کرده و مجلس هم یقیناً رد خواهد کرد اما اگر دولت و آموزش‌وپرورش اصرار به این موضوع دارند می‌توانند به‌جای موضوع خرید خدمات آموزشی و واگذاری آن به بخش  خصوصی، مدارس غیردولتی را افزایش داده و با سپردن آن‌ها به افراد صاحب صلاحیت، موضوعات آموزشی و مشکلات پیش رو را کاهش دهند.

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با استخدام نیروهای پیش‌دبستانی، حق‌التدریس و آموزشیاران باقیمانده و روشن کردن وضعیت استخدام آنان می‌توان  مسئله را برطرف کرد تصریح کرد: در واگذاری طرح خرید خدمات آموزشی به بخش‌های خصوصی برای گروهی از افراد که مدتی از جوانی خود را درراه آموزش در بخش‌های خصوصی سپری کرده و بعد از مدتی بیکار شوند انتظار استخدام ایجاد می‌شود و این انتظار  نیز درگذشته اتفاق افتاده، سؤال اینجاست  چرا باید دوباره چنین مطلبی تکرار شود؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به کمبود بودجه آموزش‌وپرورش افزود: این‌که می‌گویند بودجه نداریم دلیل نمی‌شود که از مبحث آموزشی دانش‌آموزان کاسته شود اما می‌توان از تملک و دارایی آموزش‌وپرورش کم کرد و کمبود بودجه را از آن طریق جبران نمود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از طرح خرید خدمات آموزشی و واگذاری آن به بخش خصوصی بیان کرد: مگر دانش‌آموز کالاست که بخواهیم به شکل بقالی یا سوپرمارکت عمل کرده و سرنوشت انسان‌هایی که قرار است آینده کشور را رقم بزنند دچار مشکل کنیم؟

عباسی با اشاره به تهدیدها و آسیب‌های اجتماعی در جامعه تصریح کرد: بخش قابل‌توجهی از این تهدیدها به دلیل غفلت در بخش تعلیم و تربیت انسان‌ها است ازاین‌رو،  شدیداً به این موضوع انتقاد داشته و امیدوارم که دولت و وزیر آموزش‌وپرورش  در این زمینه انعطاف نشان دهند.

انتهای پیام/فارس