کد خبر : 28047
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲

رسانه از مهم‌ترین ابزار و مولفه‌های جنگ نرم در دنیا است

رسانه از مهم‌ترین ابزار و مولفه‌های جنگ نرم در دنیا است

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان گفت: امروز رسانه از مهم‌ترین ابزار و مولفه‌های جنگ نرم در دنیا است، ظرفیت رسانه‌ای در گیلان بسیار زیاد است اما رسانه‌های ما در حوزه معیشت و بیمه بسیار مظلوم هستند و با این وجود بدون نگاه سیاسی و جناحی فعالیت می‌کنند.

به گزارش گیلانستان، محسن جعفری، در دیدار خبرنگاران عضو بسیج رسانه استان با مدیرکل دفتر روابط عمومی وزارت ارشاد با اشاره به عملکرد این حوزه اظهار کرد: امروز رسانه از مهم‌ترین ابزار و مولفه‌های جنگ نرم در دنیا است، آنچه که دشمن با تمام توان از این ابزار استفاده می‌کند، ظرفیت رسانه‌های ضدانقلاب است.

وی افزود: رسانه‌های معاند ذهن و سلیقه مخاطب را به سوی خود جذب می‌کنند، تمام دنیای غرب با همه امکانات خود مهم‌ترین تحولات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و سیاسی ایران را منعکس می‌کند اما همکاران رسانه‌ای ما در برابر تمام این تفکرات ضددینی مقابله کرده‌اند.

جعفری تصریح کرد: بسیج رسانه استان گیلان تاکنون اقدام به برگزاری نخستین یادواره شهدای رسانه با محوریت «شهید مدافع حرم سیرت‌نیا» که علمدار جبهه فرهنگی استان بود، کرده است و امسال هم دومین یادواره شهدای رسانه با محوریت «شهید حامد کوچک‌زاده» برگزار می‌شود. اولین شهید رسانه استان «میرزا کوچک جنگلی» است زیرا ایشان صاحب امتیاز روزنامه جنگل بود.

وی ادامه داد: بسیج رسانه استان گیلان برای سومین سال پیاپی رتبه اول کشور را در بین دیگر استان‌ها کسب کرد؛ برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر، طرح ولایت، کارگاه تیتر و گزارش نویسی، تیزر رسانه‌ای، رزمایش رسانه‌ای ولایت، انعقاد تفاهم نامه‌های گوناگون از جمله اقدامات بسیج رسانه استان گیلان است که با هدف مقابله با تهدیدات انجام ش