کد خبر : 40185
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت؛

فراخوان طرح تبدیل زباله مخلوط شهری به گازوئیل/ بدهی ۷۵ میلیارد تومانی شهرداری رشت به تأمین اجتماعی گیلان

فراخوان طرح تبدیل زباله مخلوط شهری به گازوئیل/ بدهی ۷۵ میلیارد تومانی شهرداری رشت به تأمین اجتماعی گیلان

در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت پیرامون فراخوان و انتشار آگهی شناسایی و جذب سرمایه‌گذار جهت تبدیل زباله مخلوط شهری به گازوئیل و سایر فرآورده‌های نفتی بحث و گفت‌وگو شد.

به گزارش گیلانستان رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت عصر سه شنبه در نود و پنجمین جلسه این کمیسیون در ساختمان شورای رشت با تبریک پیشاپیش روز خبرنگار به تلاشگران این عرصه اظهار کرد: تمامی آنانی که در این عرصه باصداقت و شرافت نسبت به تنویر افکار عمومی اقدام می‌کنند شایسته تقدیر و تکریم هستند.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه افزایش سرانه فضای سبز شهری ازجمله مباحث موردتوجه شورا و شهرداری رشت است، افزود: در دو سال اخیر در بحث افزایش سرانه فضای سبز، شهرداری رشت ازجمله ایجاد پارک و ساماندهی حاشیه رودخانه‌های رشت اقدامات خوبی انجام‌شده است.

وی به روند احداث سرویس‌های بهداشتی در نقاط مختلف شهر رشت اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود اقدامات مربوط به این حوزه با سرعت بیشتری انجام بشود.

روند طولانی واگذاری پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان به شهرداری رشت

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت با اشاره به اقدامات انجام‌شده پیرامون پارک جنگلی سراوان تصریح کرد: اقدامات شهرداری رشت پیرامون مدیریت پارک جنگلی سراوان باید ملموس‌تر باشد و انتظار داریم دستگاه‌های مربوط در چنین پروژه‌هایی همکاری و مساعدت بیشتری با شهرداری رشت داشته باشند.

شیرزاد با تأکید بر اینکه اقدامات شهرداری رشت پیرامون پارک جنگلی سراوان به‌صورت ماهیانه به کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت گزارش داده شود، افزود: روند واگذاری پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان به شهرداری رشت طولانی شده و امیدوارم این مهم نیز تسریع پیدا کند.

راه‌اندازی خیابان غذا در رشت
وی با تأکید به راه‌اندازی خیابان غذا در رشت بیان کرد: این موضوع مطالبه شهروندان از شورا و شهرداری است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت با تأکید بر اینکه پیرامون برگزاری جشنواره غذا دستان پشت پرده‌ای در حال فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: شهر رشت عنوان شهر خلاق خوراک یونسکو را با خود به همراه دارد و این در حالی است که دستان پشت پرده‌ای برای برگزاری جشنواره‌های غذا در دیگر شهرهای گیلان در تلاش هستند.

شیرزاد با ابراز خرسندی از شروع فعالیت شهربازی رشت گفت: فاز نخست این پروژه اجرایی شده و شاهد رضایتمندی شهروندان رشت از این بابت هستیم.

وی با اشاره به طرح تبدیل زباله مخلوط شهری به گازوئیل و دیگر فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری رشت نسبت به تهیه اسناد فراخوان و انتشار آگهی شناسایی و جذب سرمایه‌گذار جهت تبدیل زباله مخلوط شهری به گازوئیل و سایر فرآورده‌های نفتی اقدام کرده است.

شیرزاد با استقبال از اجرای این طرح افزود: سرمایه‌گذارانی بابت اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده و امیدواریم با انجام آن پس از سال‌ها انتظار، بالاخره مشکلات مربوط به انباشت زباله در سراوان برطرف شود.

مردم رشت با پارک‌های شهر قهر هستند

عضو کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری باید با تأمل و اندیشه اقدام شود، اظهار کرد: در ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری با بررسی تمامی جوانب و با مطالعات اجتماعی اقدام شود.

بهراد ذاکری با بیان اینکه شهرداری رشت همواره باید به وظایفی که پیرامون ایجاد نشاط اجتماعی و مباحث فرهنگی بر عهده دارد توجه داشته باشد، افزود: اجرای تئاتر در پیاده راه فرهنگی رشت اقدام مؤثری است و معتقدم باید امکان توسعه آن به نقاط مختلف شهر فراهم شود.

وی به اجرای تئاتر در محلات مختلف رشت اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنم در فضای مشخصی از محلات رشت که برای ساکنانش دسترسی دائمی به پیاده راه فرهنگی چندان مؤثر نیست نسبت به اجرای تئاتر در برخی از روزهای هفته اقدام شود.

ذاکری با بیان اینکه مردم رشت با برخی از پارک‌های شهر قهر هستند، تصریح کرد: شهروندان رشت به‌غیراز چند پارک مشخص با مابقی پارک‌های سطح شهر قهر هستند و تردد چندانی در آن‌ها نداشته و این پارک‌ها عملاً به محل پاتوق افراد معتاد و اراذل‌واوباش تبدیل‌شده است.

وی با اشاره به اینکه درباره برخی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری در رشت شائبه‌هایی مطرح است، افزود: انتظار داریم از روند حضور سرمایه‌گذاران پیرامون پروژه‌هایی که قابلیت سرمایه‌گذاری دارند به شورا گزارش داده شود و یقیناً با راه‌اندازی طرح هوشمند سازی در مجموعه شهرداری رشت چنین شائبه‌هایی برطرف می‌شود.

ممانعت از ایجاد خیابان غذا برای کسب آرای انتخاباتی

ذاکری با اشاره به زمین موجود در پل بوسار رشت بیان کرد: متأسفانه برخی به‌واسطه اینکه بتوانند در زمان انتخابات پنجاه عدد رأی ازآنجا کسب کنند از ایجاد خیابان غذا در آن ملک ممانعت می‌کنند و این در حالی است که با این اقدام ثروت هنگفتی برای رشت و شهرداری کسب می‌شود.

پرداخت مطالبات بیمه‌ای تأمین اجتماعی توسط شهرداری رشت

عضو دیگر کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برون‌رفت از مشکلات مالی شهرداری رشت با پروژه‌های سرمایه گزاری محقق می‌شود، اظهار کرد: دغدغه‌های فراوانی پیرامون بیمه کارکنان شهرداری رشت مطرح است و انتظار داریم پرسنل آتش‌نشانی شهرداری رشت و مابقی کارکنان مجموعه شهرداری دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشند.

محمدحسن عاقل منش با بیان اینکه شرایط بخشودگی دیرکرد پرداخت حق بیمه پرسنل شهرداری رشت به تأمین اجتماعی مهیا شده است، افزود: طی نشستی با مدیرکل تأمین اجتماعی گیلان قرار شد مطالبات تأمین اجتماعی از شهرداری رشت بابت حق بیمه کارکنان شهرداری طی ۶۰ قسط پرداخت شود.

احداث ۶ چشمه سرویس بهداشتی در باغ سالار مشکات رشت

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری رشت نیز در این جلسه با قدردانی از پیگیری‌های رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت در اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری اظهار کرد: پروژه شهر غذای چوبی در باغ سالار مشکات رشت در حال اجرا است و در حال حاضر ۶ چشمه سرویس بهداشتی و دونماز خانه در آن منطقه در راستای اجرای این پروژه ایجادشده است.

مریم گل احضار با بیان اینکه در برخی از مناطق رشت پیرامون احداث سرویس‌های بهداشتی با مشکلاتی مواجه هستیم، گفت: متأسفانه در برخی از مناطق رشت با کمبود زمین مواجه هستیم و برای رفع این مشکل قرار است نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل اوقاف و امور خیریه رشت اقدام کنیم.

وی با اذعان بر اینکه ۷۵ میلیارد تومان به بیمه بدهکار هستیم، تصریح کرد: این موضوع مدت‌هاست که مشکلات فراوانی برای مجموعه شهرداری ایجاد کرده و با تعاملات انجام‌شده قرار شد این بدهی طی ۶۰ قسط به تأمین اجتماعی پرداخت شود.

احداث ۵۰ کلبه چوبی در بوستان ملت رشت

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری رشت نیز با اشاره به ایجاد سوله ورزشی در بوستان ملت رشت بیان کرد: این پروژه در مرحله فراخوان قرار دارد و به‌زودی عملیات اجرایی آن رقم می‌خورد.

گل احضار  به احداث پنجاه کلبه چوبی در پارک ملت رشت اشاره کرد و گفت: این ۵۰ کلبه به‌منظور اسکان مسافران در پارک ملت رشت و با توجه به آداب‌ورسوم بومی این شهر احداث می‌شود.

وی اجرای پروژه شهر غذای چوبی را از دیگر پروژه‌های سازمان سرمایه‌گذاری دانست و افزود: این پروژه در محدوده شهرداری منطقه چهار رشت در حال انجام است و در پارک‌های دانشجو و سمیه نیز که در این منطقه واقع‌شده‌اند چندین پروژه سرمایه‌گذاری در دست اجرا داریم.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری رشت به پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان اشاره کرد و گفت: موافقت واگذاری این پارک به مدت‌زمان سی‌ساله به شهرداری رشت اعلام‌شده و منتظریم تا مراحل نهایی مربوط به این موافقت توسط استانداری گیلان اجرایی بشود.

گل احضار با تأکید بر اینکه برای پارک جنگلی سراوان نیز گام‌های مؤثری انجام‌شده است، تصریح کرد: در زمان حضور مسعود نصرتی به‌عنوان شهردار رشت قرار بود قطعه جنوبی پارک سراوان در اختیار شهرداری رشت قرار بگیرد که شهردار وقت با این امر مخالفت کرده و در حال حاضر با فراهم شدن شرایط لازم امیدواریم بتوانیم بسته‌های سرمایه‌گذاری را در این مبحث اجرایی کنیم.

ممیزی املاک شهرداری رشت مربوط به سال ۷۸ است

وی با اشاره به اینکه هوشمند سازی در دستور کار سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری رشت قرار دارد، خاطرنشان کرد: چندین سرمایه‌گذار نیز دراین‌باره اعلام آمادگی کرده‌اند و در حال حاضر شهرداری رشت می‌تواند با اقداماتی ازجمله ممیزی املاک  و غیره نسبت به جمع‌آوری اطلاعات جامع به‌منظور هوشمند سازی اقدام کرده و آخرین ممیزی املاک انجام‌شده در رشت نیز مربوط به سال ۷۸ است.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری رشت با اعلام تمایل سرمایه‌گذاران به‌منظور مشارکت در ایجاد خیابان غذا در رشت بیان کرد: دوازده سرمایه‌گذار به‌منظور ایجاد خیابان غذا در رشت اعلام آمادگی کرده‌اند  و امیدوارم به‌زودی شاهد تحقق این مهم باشیم.

انتهای پیام/فارس

print

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.