کد خبر : 8189
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۷

مزایده ۲ میلیاردی که شهرداری می خواست ۴۰۰ میلیون بفروشد/ نباید شهر را به سمت سکولاریزه شدن پیش ببریم/ با تفکرات سیاسی و مکتبی ثابت قدم مشکل دارم

مزایده ۲ میلیاردی که شهرداری می خواست ۴۰۰ میلیون بفروشد/ نباید شهر را به سمت سکولاریزه شدن پیش ببریم/ با تفکرات سیاسی و مکتبی ثابت قدم مشکل دارم

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه نباید شهرمان را به سمت سکولاریزه شدن پیش ببریم گفت: چرا اگر قرار است برای روز رشت، شوی خیابانی انجام دهیم اشکالی ندارد، اما اگر قرار است برنامه های مذهبی انجام دهیم باید کنسل شود.

سید امیرحسین علوی در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی گیلانستان، با اشاره به جریانات اخیر شورا و شهرداری شهر رشت اظهار کرد: “سید محمد علی ثابت قدم” دوست و همنام برادر بنده است و من ایشان را در حوزه اجرایی دوست دارم و خیلی اوقات حس میکنم در اجرا کسی هست که انگار خودم هستم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه اگر در بحث استیضاح های ایشان گامی برداشتم، به خاطر احساس تکلیفم بوده است، خاطرنشان کرد: بنده در هر دوبار رای به قانع نشدن دادم؛ حتی در استیضاح اخیر از یک هفته قبلش می دانستم که این استیضاح رای نمی آورد ولی به دلیل وطیفه ای که بر گردن داشتم این کار را انجام دادم و با صراحت عرض میکنم این اتفاقی که افتاد، یک اتفاقِ دانسته بود.

وقتی از تذکرات نتیجه ای نمیگیریم از ابزار استیضاح استفاده می کنیم

وی با بیان اینکه ابزار نظارت شورا چیست، ابراز نمود: بنده ناظر شورا در کمیسیون مناقصات شهرداری هستم و میروم آنجا می نشینم و در صورت مشاهده تخلفات، تذکر می دهم. اما زمانی که می بینم آقایان در یک تخلفی اصرار دارند، طبق قانون ابزار بنده جز سوال و استیضاح چیزی نیست. هم ما و هم خیلی از افرادی که رای موافق دادند، همواره به تخلفات موجود اعتراض می کردند اما وقتی از این تذکرات نتیجه ای نمیگیریم از ابزار استیضاح استفاده می کنیم.

علوی با اشاره به اینکه عده ای به بنده می گویند شما در شهردار شدن ایشان نقش کلیدی داشتید، پس چرا هم اکنون مخالفتی می کنید، افزود: بله بنده این را می پذیرم به جرات هم می گویم آقای ثابت قدم را در بحث شهردار شدن کمک کردم و ایشان هم این قضیه را از هرکسی بهتر می داند و اگر هم اینکار را کردم، با مشورت و تایید بزرگان زیادی که مورد اعتماد بنده هستند انجام دادم. بنده در این استیضاح، تکلیفم را روشن کردم و بارها درخصوص اشکالات موجود، با شخص آقای ثابت قدم صحبت کردم؛ چون عادت ندارم مسائل و مشکلات را به فضای رسانه بکشانم که بعد به بنده بگویند سند و مدرک افشا کنم، به همین دلیل سعی می کردم به نوع دیگری در حل مشکلات تلاش نمایم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت با تاکید بر اینکه ذهن و تفکر مردم دارای قداستی است که هیچ کس حق خدشه دار کردن آن را ندارد، گفت: وقتی در نظام جمهوری اسلامی کار می کنیم حق نداریم از اعتماد مردم سوء استفاده کنیم و به نگاه مردم آسیب بزنیم و بنا به فرموده مقام معظم رهبری هیچ کس حق ندارد نا امیدی به مردم تزریق کند.

وی با بیان اینکه گفتمان بنده گفتمان فنی است، اذعان داشت: اگر می گویم شهرداری وارد ورطه بدهکاری عمیق شده است، برایش مستندات دارم و حسابهای مالی شهرداری گویای این موارد می باشد. اگر تاکید می کنم در بحث های کاری، ضرورت و یا عدم ضرورت بعضی پروژه ها و نحوه واگذاری آنان باید دقت زیادی شود، برای صیانت و حفاظت از حق مردم است.

به حمایت از جوانان مذهبی و هیاتی شهرداری افتخار می کنم 

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه بنده بارها گفته ام که نوکر مردم و سرباز نظام هستم، اظهار کرد: نمی دانم اتهام ما چیست؟! بعضی وقتها ما را به “شیک پوشی” متهم می کنند و گاهی اوقات هم به حمایت از جوانان مذهبی و هیاتی شهرداری! اگر اتهام های بنده این نوع موارد است، صراحتا اعلام می کنم که به این اتهامات افتخار می کنم و می بالم. اعتقادم این است که یک مسلمان به فرموده ائمه اطهار(ع) بایستی آراسته باشد و باید تمکن و توان اقتصادی داشته باشد تا بتواند برای اعتلای اسلام، میهن و کمک به همنوعانش استفاده کند.

علوی با اشاره به اینکه اعتقاد زیادی به کادر سازی در حوزه جوانان مذهبی، توانمند و تحصیل کرده ی این شهر و این سیستم دارم، افزود: این را در راستای رسالت شخصی زندگی خودم تعریف کردم و برایش حاضرم تمام دارایی هایم را هزینه کنم وگرنه بنده که نیازی نداشتم وارد مجموعه شورا و شهرداری شوم که برخی امروز بگویند فلانی “تمامیت خواه” است. اگر آن روزی که برادرزاده شان را حمایت کردم که پست بگیرد، تمامیت خواه نبودم و امروز که می گویم توانش همینقدر است و باید بیشتر تجربه کسب کند، آنوقت می شوم تمامیت خواه!

نباید با تقلید از غرب، شهرمان را به سمت سکولاریزه شدن پیش ببریم

وی با بیان اینکه در تفکرات سیاسی و مکتبی با شهردار رشت تعارض دارم، گفت: اگر ما می خواهیم مظاهر تمدن غرب را در شهرمان پیاده کنیم، باید در چارچوب و لوای اسلام باشد. نباید صرف تمدن غرب را بیاوریم و شهرمان را به سمت سکولاریزه شدن پیش ببریم. تا شهریور سال آینده به شرط حیات در مجموعه شورای شهر رشت حضور دارم. اگر یک روز هم به پایان مسئولیتم مانده باشد، جلوی هر حرکتی در این راستا را می گیرم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت تاکید کرد: چرا اگر قرار است برای روز رشت، شوی خیابانی انجام دهیم اشکالی ندارد، اما اگر قرار است برنامه های مذهبی، هیاتی و ارزشی انجام دهیم باید کنسل شود؟! آن مدیر بیخود می کند اگر چنین کاری کند. اگر بنده و آقای ثابت قدم شریک اقتصادی باشیم، باهم مشکلی نداریم ولی اگر قرار باشد شریک تفکری باشیم، بسیار مشکل داریم. بنده نسبت به انجام این قضایا هشدار می دهم و تا زمانی که اصلاح نشود، شیوه بنده همین است.

نگاه بنده چپ، راست، اصلاح طلب یا اصولگرا نیست

وی با بیان اینکه چطور یک عضو شورا می گوید مشکلات شهرداری را می بینم ولی چونکه پرچمدار استیضاح فلانی هست، موافق استیضاح نیستم، خاطرنشان کرد: این با کجای نگاه اسلامی ما مطابقت دارد؟!

علوی ادامه داد: جوانها امروز در عرصه های مختلف باید ورود کنند؛ چون شجاعت، صداقت و ایمانشان به آنها کمک می کند درست تصمیم بگیرند و اصلا هم نگاه بنده این نیست که آن جوان باید چپ، راست، اصلاح طلب یا اصولگرا باشد. بارها گفته ام که اگر بنده به درد این سیستم و شورا نمی خورم، واضح و روشن به بنده بگویید که بروم دنبال کسب و کار خودم؛ مگر من بیکار بودم و در خیابان دور می زدم!؟ بنده حتی سه سال و نیم است که به مجموعه کاری خودم نتوانستم سر بزنم.

مزایده ۲ میلیاردی که شهرداری می خواست ۴۰۰ میلیون بفروشد!

عضو شورای اسلامی شهر رشت همچنین در ادامه ابراز نمود: به من می گویند کار تبلیغاتی می کنی. بله بنده کار تبلیغاتی می کنم، کار تبلیغاتی من آنجایی بود که با جرات و یک تنه، جلوی قراردادهای بی فایده شهرداری را گرفتم.

علوی با بیان اینکه معاونت عمرانی شهرداری رشت که در سال حدود ۵ میلیارد تومان درآمد مستقیم دارد، اخیرا مزایده ای داشته که می خواستند تبلیغاتی که بالای ۲ میلیارد تومان ارزش داشت را ۴۰۰ میلیون تومان بفروشند، گفت: اما بنده همانطور که سازمان بازرسی و مدیران شهرداری می دانند، شخصا جلوی این کار را گرفتم.

انتهای پیام/

print
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۵
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

محمد چهارشنبه , ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰

باسلام […] درضمن بچههای مذهبی با تو هیچ صنمی ندارندتووثابت قدم هر دو از یک قماشید

ناشناس جمعه , ۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴

سلام، با کمال احترام به رسانه ها که چشم و چراغ مردمند، لطفا از جناب علوی بپرسید اگر شما […] عزیزتان نیاز به جراحی یابد،نزد هر دستیاری می روید؟ پس چگونه فوق دیپلم که با کمک […] موفق به پاس فوق دیپلم عمران شد و در زمان چند ماه اول عضویت شورای شما او که تازه از پیام نور کارشناس عمران شده و هیچ کارنامه عملی و علمی نداشته را به عنوان مشاور عمرانی شورا به کار می گیرید، در واقع لابد او توانایی علمی و عملی ایراد از مهندس […] معاون عمرانی وقت شهر، مدرس دانشگاه و مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان که سن پدر مشاور معرفی شده شورا را داشته برای شهر عزیزمان آیا برای […]عزیزتان نیز چنین تدبیری می کنید، اگر جواب تان آری ست،پس شما معنای عزیز را باری به هر جهت دریافته اید. با احترام زیاد. مردم توفیر خدمت بی شایبه و …. را می فهمند.
آیا برای شهر نباید بهترین ها را خواست؟ در زیباسازی هم چنین مهره چینی کردید که هنوز در نمی یابند جای یار مهربان در پارک کودک است نه مقابل تجهیز مدارس که کودکان مراجعینش نیستند، آموزش کتاب خوانی در مکان های پر تردد کودکان، نه مکان تردد مدیران ساخت مدرسه!

علی چهارشنبه , ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۳۹

سلام علوی جان سید عزیز
تو اول به قول طرف برو خودتو تنظیم کن بعد بیا
تمام تبلیغات سراسر شهر و خارج شهر را برای دوست عزیزت مدیر شرکت سایه و روشن گرفتی
بابا اینا فقط مونده به پشت ما و ماشین های مد تبلیغات نصب کنند
وا… یعنی بلانسبت مردم فکر میکنید نمیفهمیم
برادر ما به شما کمک کردیم برید خدمت کنید در شورا یا کسب و پیشه شروع کنید
خدا میدونه که اگه دهان باز کنیم چه میشود
بخدا شورا دو ببوس و برو همون رگاگستر فعالیت کن

اسحاق چهارشنبه , ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۰

سلام آقای علوی
سایه روشن آقای ایکس هم دوست شماست
ما به امید سلامت به شما رای دادیم
ولی شما فقط اطافیانتون رو کمک … دادید
شما این دوره براتون کافی بود
دیگه برید رگاگستر رو مدیریت کنید

جانباز70% جمعه , ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸

حمایتهای بی اساستان موجب شد سالهای مدیدی کمررشت خم شودوسرمایه رشت برجیب عده ای خاص برود حرفتان باعملتان سازگار نیست دیگر سرما کلاه نمی رود