امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
۲۲:۰۹:۴۷ - سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵
عضو جبهه متحد اصولگرایان گیلان:
موسوی، کروبی، خاتمی و هاشمی باید مسئولیت اعمال خود را بپذیرند و پاسخگوی جنایات خود در فتنه ی ۸۸ باشند
مولف کتاب “جریان شناسی فتنه در نهج البلاغه” گفت: فتنه گرانی همچون موسوی، خاتمی، کروبی، هاشمی و خانواده اش باید پاسخگوی بوجود آوردن چنین شرایطی در کشور باشند و مسئولیت اعمال خطرناک خود را شخصا بپذیرند.

به گزارش گیلانستان، حجت الاسلام سیدکاظم میرحسینی اشکوری در آستانه ی سالروز حماسه ی ۸ دی گیلان و در جمع دانشجویان بسیج دانشجویی گیلان ضمن اشاره به حضور تاریخی و بی نظیر مردم گیلان و به ویژه مردم رشت در تجمع و راه پیمایی خاطره انگیز ۸ و ۹ دی سال ۸۸ و در بهت و حیرت فرو بردن فتنه گران و سران فتنه و اربابان آمریکایی آنها اظهار داشت: برای شناخت حقیقت یک جریان انحرافی، ابتدا باید خصوصیات شخصیتی و حامیان آنها و علل گرایش آنها به فتنه و انحراف را شناخت.

وی افزود: به نظرم جریان های فتنه دارای مشخصات و ویژه گی هایی هستند که گروه های فتنه گر نیز در گیلان از این قاعده مستثنی نیستند.

سخنران راهپیمایی پرشکوه حماسه ۸دی ۸۸ در میدان شهرداری رشت ادامه داد: دنیاگرایی، ثروت اندوزی، فسادمالی، ضعف های اعتقادی، عدم التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه، تمایل و گرایش به غرب و خصوصا آمریکا و دوروئی و نفاق از ویژه گی های جریان فتنه در کشور می باشند که متاسفانه بخشی از این جریان در بدنه دولت فعلی نیز نفوذ نموده است و مانند موریانه در صدد خوردن و خشکاندن ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی است.

وی اظهار کرد: امروز از مصادیق نفوذ جریان فتنه در دولت میتوان به تمایل بی حد و حصر برخی دولتمردان در برقراری ارتباط با آمریکا و بخشیدن امتیازهای سنگین در غالب برجام به طرف های غربی است که نتیجه ی آن به باد رفتن بخش وسیعی از دستاوردهای صنعتی و بومی کشور بود.

مدیرکل سابق اوقاف گیلان گفت: از دیگر مصادیق نفوذ جریان فتنه نیز می توان به بحث فساد مالی، حقوق های نجومی و اشرافی گری عده ای از مسئولین و مدیران دولتی اشاره نمود که بدون توجه به شرایط سخت مالی مردم و اهداف و ارزش های اصیل انقلاب که  مبنی بر حمایت از محرومان و مستضعفان و کوخ نشینان جامعه است، به وقوع پیوست و رهبر معظم انقلاب هم فرمودند: حقوق های نجومی، هجوم به ارزش ها بود.

وی ادامه داد: مصداق دیگر نفوذ فتنه گران، بی توجهی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی است که نمونه های عینی آن را می توان در بحث برجام و عمل نکردن به شروط ۹ گانه ی مقام معظم رهبری در رابطه با توافق هسته ای، بستن قراردادهای مبهم و مشکل دار با شرکت های نفتی غربی علی رغم اعلام آمادگی شرکت های ایرانی، و انفعال بی سابقه در برابر تهدیدات دشمن و نامحرم دانستن مردم و نمایندگان آن ها در رابطه با قراردادها و معاهده های خارجی دانست.

مولف کتاب جریان شناسی فتنه در نهج البلاغه، همچنین در خصوص چرایی حصر و محاکمه نکردن سران فتنه گفت: اولا مجازات حصر یک اصل قانونی محسوب می شود. چرا که برابر ماده ۲۳ قانون مجازات، حاکم شرع حق دارد کسانی که مجرم شناخته می شوند را در خانه یا مکان خاص دیگری حصر نماید زیرا که ممکن است اعدام آنها اثرات منفی داشته باشد و گاهی موجب سوء استفاده دشمنان داخلی و خارجی و زمینه سازی برای بروز فتنه ای دیگر شود.

حجت الاسلام اشکوری در ادامه افود: البته آزاد بودن آن ها نیز ممکن ات سبب ناامنی و مخاطرات عمومی شود چراکه تجربه ثابت نموده که اگر سران فتنه آزاد باشند احتمال دارد با گفتار، رفتار یا تقریر خود موجب بی نظمی، اغتشاش و سلب امنیت و آسایش عمومی شوند و اینگونه اقدامات امنیتی در بسیاری از کشورها به عنوان اقدام تامینی بازدارنده می باشد و حتی ماده ۲۹ اعلامیه حقوق بشر و مواد ۱۲، ۱۴، ۱۸، ۱۹، میثاق بین المللی حقوق مدنی موید این موضوع است.

وی در ادامه گفت: ضمن اینکه حصر سران فتنه برابر با اصل ۱۷۶ قانون اساسی ج.ا.ا  از طریق شورای عالی امنیت ملی به منظور تامین منافع ملی و پاسداری از انقلاب اسلامی و حاکمیت ملی انجام گرفته است و مورد تایید مراجع تقلید، حاکم سیاسی نظام اسلامی، و رئیس قوه قضاییه می باشد و حکمی شرعی، عقلی و قانونی است که مخالفت با آن مخالفت با شرع مقدس، قانون اساسی و رهبری است که یقینا قابل تعقیب و مجازات است.

عضو ارشد جبهه متحد اصولگرایان گیلان اظهار داشت: فتنه ی ۸۸ علاوه بر خسارتهای مادی و جانی که داشت برخی هزینه ها و خسارتهای جبران ناپذیر دیگری نیز بوجود اورد که هرگز قابل جبران نمی باشد. خسارات مالی و جانی همچون تخریب اموال عمومی و به آتش کشیدن تعداد ۱۴۱ بانک و مغازه و فروشگاه و تخریب و آتش زدن پایگاه های بسیج و برخی مساجد در تهران و کشتن و مجروح و زخمی نمودن حدود ۳۰ نفر و ایجاد هرج و مرج و ناامنی و ضربه زدن به کسب و کار مردم از عواقب فتنه ی شوم ۸۸ است که این جرائم همگی بر عهده ی فتنه گرانی چون موسوی، خاتمی، کروبی، هاشمی و خانواده اش است که باید پاسخگوی بوجود آوردن چنین شرایطی در کشور باشند و مسئولیت  اعمال خطرناک خود که شامل: عدم تمکین به قانون اساسی،  فتنه انگیزی و دعوت عده ای ناآگاه و فریب خورده به آشوب و اغتشاش به اعتبار دروغ بزرگ تقلب در آرای انتخابات را شخصا بپذیرند و سپس محاکمه شوند.

وی در ادامه سخنانش به سه خسارت مهم و جبران ناپذیر دیگر فتنه ی ۸۸ اشاره کرد: تلخ کردن شیرینی انتخابات پرشور مردم ایران و آفرینش حماسه ی بزرگ ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ که با دروغ بزرگ تقلب فتنه گران و اتهام زنی به شورای نگهبان، موجب تشکیک در مشروعیت نظام و بی اعتبار کردن سلامت انتخابات شد.

میرحسینی اشکوری افزود: دومین خسارت جبران ناپذیر به بار آمده ناشی از فتنه ۸۸، شکستن وحدت و انسجام مردم و سعی در ایجاد اختلاف بین قوای مختلف و نهادها و سازمان های مختلف و ایجاد دو قطبی بین امام و امت و ملتهب نمودن دانشگاه ها بود که اثر آن به این زودی از بین نخواهد رفت.

وی سومین و مهم ترین خسارت این فتنه خطرناک را به طمع انداختن دشمنان انقلاب و جمهوری اسلامی ایران و در راس آنها استکبار جهانی و آمریکا دانست و گفت: نظام سیاسی و حکومت ایران از چنان شوکت و اقتداری برخوردار شده بود که دشمنان از به زانو درآوردن ایران به واسطه تحریم و ناراضی نمودن مردم ایران نسبت به نظام جمهوری اسلامی، کاملا مایوس و ناامید شده بودند ولی با جنایاتی که سران فتنه طی ۸ ماه فتنه گری خود بر سر کشور آوردند مشروعیت نظام را زیر سوال برده و دشمنان و استکبار جهانی را به آسیب پذیر بودن نظام امیدوار نمودند. در همین زمان بود که سران فتنه به مقامات آمریکایی نامه نوشتند و گفتند که ایران را تحریم اقتصادی کنید و همزمان آمریکا نیز از آنها به صراحت حمایت نمود و حتی اوباما و نتانیاهو اسم آنها را به عنوان افرادی شجاع و محبوب به زبان آوردند و از سوی دیگر تحریم های شدیدی را تصویب نمودند و به خیال خود آخرین ضربات فلج کننده را به پیکره ی جمهوری اسلامی ایران وارد آوردند.

عضو جبهه متحد اصولگرایان گیلان خاطرنشان کرد: مسئولیت همه ی این جنایات متوجه سران فتنه می شود و به گفته ی رهبر معظم انقلاب: معلوم نیست این خسارتها کی تمام پایان خواهد یافت.

وی در ادامه افزود: آمریکایی ها و همچنین سران فتنه به خیال خود کار نظام و انقلاب را یکسره می دانستند و به همین دلیل هم بود که سران فتنه هیچ ابایی نسبت به حمایت آمریکا و غرب از آنها نداشتند و از قرار گرفتن در زیر چتر حمایت های ضدانقلاب و سلطنت طلبان و منافقین احساس شرمساری نمیکردند چرا که  انتظار خروش طوفانی و کوبنده مردم ولایتمدار ایران اسلامی را در ۹ دی ۸۸ پیش بینی نمی کردند و متوهم از پیروزی خودساخته ی خویش، تصور می کردند که ایران به تهران و تهران هم به برخی خیابان های بالاشهر آن محدود و ختم می شود.

حجت الاسلام اشکوری اظهار داشت: متاسفانه امروز عده ای از مسئولین از لطف و عنایت رهبری  و متانت و حیای مردم آگاه ایران نسبت به سران فتنه سوء استفاده میکنند و مدام سنگ فتنه گران را به سینه زده و خواهان رفع حصر سران خبیث فتنه هستند و حتی اخیرا در مجلس به حمایت از سران فتنه گفته اند که “چه زمانی پرونده ی فتنه میخواهد بسته و فراموش شود”؟

نویسنده ی کتاب جریان شناسی فتنه در ادامه گفت: چرا برای برخی از حامیان فتنه حتما باید شرایطی بوجود بیاید و مثلا تجمع اعتراض آمیزی شکل گیرد، بیانیه و اطلاعیه گروه ها و احزاب منتشر گردد و برخی هزینه ها و فرصت ها صرف شود تا دست از حمایت از فتنه گران بردارند و چرا در شرایط عادی حاضر به تبعیت از قانون اساسی نیستند؟

وی در پایان علت این رفتارهای ضد و نقیض و حمایت های گاه و بیگاه برخی از شخصیتهای سیاسی از فتنه گران را اینگونه تشریح کرد: برخی حیات و دوام عمر سیاسی خود را به زنده نگه داشتن یاد سران فتنه ۸۸ گره زده اند و از این رو با حمایت از سران فتنه در واقع سعی می نمایند که توجه عده ای از رسانه های حامی فتنه و حامیان آنها را که دردولت نیز نفوذ نموده اند جلب نمایند./۸دی

 

Print Friendly, PDF & Email


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات