کد خبر : 21320
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷

نیروهای مسلح طلایه‌داران فعالیت‌های فرهنگی در استان گیلان هستند

نیروهای مسلح طلایه‌داران فعالیت‌های فرهنگی در استان گیلان هستند

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه ۸۰ درصد موتور متحرک اقدامات فرهنگی به‌دست نیروی مسلح انجام می‌‌شود گفت: نیروهای مسلح طلایه‌داران فعالیت‌های فرهنگی در استان گیلان هستند.

به گزارش گیلانستان، سرهنگ مهرداد مهرگان صبح امروز در نخستین نشست کمیته نیروهای مسلح ستاد بزرگداشت دهه فجر با اشاره به اینکه انسجام و ارزش‌‌مداری نیروهای مسلح در استان گیلان سرآمد است اظهار داشت: 80 درصد موتور متحرک اقدامات فرهنگی به‌دست نیروی مسلح انجام می‌‌شود.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه مجموعه نیروهای مسلح در استان حرکتی رو به جلو در راستای پیشرفت در استان گیلان را دنبال می‌کنند خاطرنشان کرد: مجموعه نیروهای مسلح استان گیلان در حوزه فعالیت‌های فرهنگی پیشتاز‌ هستند.

وی ترویج مطلوب و اثرگذار مباحث فرهنگی را از یکی اهداف اولویت‌دار نیروهای مسلح در استان گیلان عنوان کرد و افزود: با تکیه بر انسجام و همدلی و با گوش‌فرا دادن به تدابیر و فرمایشات مقام معظم رهبری به ویژه در راستای مقابله با جنگ نرم گام برداشت.

مهرگان با اشاره به اینکه اشاعه ارزش‌ها و آموزه‌های انقلاب اسلامی در جامعه امروز یک ضرورت است بیان کرد: ارزش‌مداری و باورپذیر کردن ارزش‌های انقلاب با تلاش‌ گسترده تمامی نیروهای مسلح باید در جامعه امروز تبیین شود.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه انقلابی‌گری و رسیدن به آرمان‌های انقلابی باید در جامعه عملیاتی شود تصریح کرد: ترویج و تبیین هر چه بیشتر مباحث فرهنگی مبتنی بر آموزهای دینی و اسلامی از دغدغه‌ها و اهداف عمده نیروهای مسلح است.

مهرگان نیروهای مسلح را طلایه‌داران مباحث و فعالیت‌های فرهنگی در استان گیلان عنوان کرد و گفت: انحراف و استفاده ابزاری از جایگاه به‌هیچ عنوان در مجموعه نیروهای مسلح وجود نداشته و این مجموعه تنها به‌دنبال اثربخشی در جامعه است.

وی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را ذخیره‌ای ارزشمند در جمهوری اسلامی دانست و با اشاره به اینکه با اقدامات مطلوب فرهنگی با تمامی توان باید دستاورهای انقلاب را در جامعه برای نسل جوان تبیین کرد گفت: استحاله فرهنگی از سوی غرب مقوله‌ای نادرست و غیر واقعی است.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه با گذشت 4 دهه از عنر انقلاب علاقهمندی نسل جوان به انقلاب افزایش یافته است خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی همواره نقش ارزشمندی را در رسیدن به اهداف انقلاب می‌کند.

وی نقش نیروهای مسلح در مباحث مختلف فرهنگی، امنیتی و امدادی را همانند یک کانون عنوان کرد و با بیان اینکه افزایش انسجام در نیروهای مسلح مباحث ابتر مانده در استان گیلان را تجلی بخشیده و به روی تعالی سوق می‌دهد افزود: استان گیلان در طول تاریخ انقلاب پیشتاز ولایتمداری بوده است.

مهرگان با اشاره به حماسه پرشور 8 دی و با بیان اینکه گیلانیان در 8 دی ماه سال 88 حماسه‌ای ماندگار را در تاریخ زرین استان گیلان ثبت کردند گفت: خلق حماسه 8 دی از مردم استان گیلان اقدامی دولتی و سازماندهی شده نبود و از ولایتمداری و بصیرت مردم گیلان سرچشمه می‌گیرد.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان با تاکید بر اینکه مردم این استان یک روز پیشتاز‌تر از دیگر استان‌ها در راستای پشتیبانی از ولایت به صحنه آمدند خاطرنشان کرد: این اقدام ماندگار و حماسی مردم گیلان هرگز به ادعا تبدیل نشده و نشانگر بصیرت بی‌بدیل آنان است./ تسنیم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.