کد خبر : 3923
تاریخ انتشار : جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰:۴۵

آقای شهردار کلاچای! آیا احداث پیست اتومبیلرانی از نیازهای ضروری مردم است یا تامین آب آشامیدنی؟!؟

آقای شهردار کلاچای! آیا احداث پیست اتومبیلرانی از نیازهای ضروری مردم است یا تامین آب آشامیدنی؟!؟

مردم شهری که از داشتن ساده ترین امکانات ازجمله یک مجموعه ی رفاهی تفریحی، شهربازی، آب آشامیدنی سالم، کوچه های عاری از آسفالت و… محرومند چگونه میتوانند خواسته های خود را دریک پیست اتومبیلرانی که زمان افتتاح آن مشخص نیست و جزو ضروریات شهر محسوب نمیشود خلاصه کنند؟

به گزارش سرویس یادداشت “درگیلان“، مهدی یعقوبی یکی از شهروندان کلاچایی در یادداشتی نوشت:

سلام همشهریان عزیز

در اخرین روزهای ماه اول بهار و در میان تمام کمبودها و کاستی ها رسانه ها خبر احداث پیست اتومبیلرانی را از زبان شهردار شهرکلاچای مخابره کردند.

این خبر برایم بسیار عجیب و قابل تامل بود و باعث شد نگاهی به عملکرد دوساله و نیم شورای شهر و شهرداری داشته باشم.

بامشاهده عملکرد شورای شهر و شهردای کلاچای به پروژه های نیمه تمامی از جمله خیابان و بلوار امام رضا علیه السلام، کندن اسفالت های کوچه های مرکز شهر برای دفع آبهای سطحی تا عدم تحقق وعده های چندباره شورای محترم شهر و شهردار در انتقال بازار روز به مکانی دیگر به چشم می خورد.

با نگاهی گذرا به مطالبات مردمی به مورد مهم و حیاتی چون آب شرب سالم برای آشامیدن مردم برخورد میکنیم مسئله ای که بارها توسط مردم و رسانه ها انعکاس داده شده اما نتیجه ای حاصل نشده است این چالش در محدوده ی وظایف شورای شهر میباشد زیرا طبق آیین نامه ی وظایف شورای شهر وظیفه ی شناسایی و بررسی کمبودها، نیازها، و نارساییهای اجتماعی،فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، رفاهی و…و تهیه ی طرح های کاربردی برای حل این معضلات و چالش ها بر عهده ی شورای شهر میباشد.

حال این نکته بسیار قابل اهمیت است که شورای محترم شهرو مجموعه ی شهرداری با چشم پوشی از این وظایف مطالبات واقعی و ضروری مردم را نادیده میگیرد.

حال با توجه به سال 95که رهبر انقلاب آن را سال اقتصاد مقاومتی همراه اقدام و عمل نامیدند بهتر نبود شورای محترم شهر و شهردار بجای آغاز پروژه های جدید ابتدا پروژه های کلید خورده و نیمه کاره ی خود را به یک سرانجام خوش می رساندند و سپس اقدام به کلنگ زنی پروژه ای جدید میکردند؟

حال شهرداری کلاچای که به گفته افراد مطلع با کمبود بودجه و بدهکاری به پیمانکاران و… مواجه هست بهتر نیست منابع مالی موجود را بهتر مدیریت کند؟

با توجه به عدم ارائه عملکرد عمرانی ومالی و… که طبق قانون، شورای محترم شهر موظف به ارائه ی آن به صورت هر شش ماه یکبار به مردم است بهتر نیست از مردم شهر برای آغاز پروژه های عمرانی نیازسنجی شود؟

آیا بهتر نبود ساحل شهر کلاچای در منتها الیه سمت چپ میدان مطهری که در ایام عید محل تجمع زباله های شهری بود در اولویت برنامه ها قرار میگرفت؟

براستی حسرت نوشیدن جرعه ای سالم از آب که نعمت های حیاتی خداوند است در چه تاریخی به پایان خواهد رسید؟

شورای محترم شهر و شهردارمحترم شهرکلاچای

برهیچکس پوشیده نیست که شهر نیازمند یک پیست اتومبیلرانی میباشد اما آیا زمان آن فرا نرسیده است که با مردم شهر کلاچای یک نشست صمیمی بعد قریب به سال از انتخاب خود بگذارید و خواسته هایشان را بشنوید تا نیاز مردم غیرتمند و عزتمند شهرکلاچای را بدانید و سپس اقدام و عمل کنید؟

حال برای بنده بعنوان یک شهروند این سوال مطرح میشود مردم شهری که از داشتن ساده ترین امکانات ازجمله یک مجموعه ی رفاهی تفریحی، شهربازی، آب آشامیدنی سالم، کوچه های عاری از آسفالت و… محرومند چگونه میتوانند خواسته های خود را دریک پیست اتومبیلرانی که زمان افتتاح آن مشخص نیست و جزو ضروریات شهر محسوب نمیشود خلاصه کنند؟

آیا احداث پیست اتومبیل رانی واقعا از نیازهای ضروری مردم  منطقه ی محروم شهر کلاچای میباشد یا با توجه به نزدیکی به انتخابات شورای اسلامی شهر در سال آتی یک مانور تبلیغاتی برای مجموعه ی شورای شهر و شهرداری میباشد.

قضاوت را به مردم عزیز شهر کلاچای میسپارم زیرا اعتقاد دارم عملکرد قضاوت را آسان میسازد.

توفیق رفیق راهتان

مهدی یعقوبی

29فروردین95

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار