کد خبر : 21010
تاریخ انتشار : شنبه 18 آذر 1396- 13: 22

عضو فعلی شورای رشت در معامله‌ای سیاسی بین رهنما و یک نماینده مجلس به عنوان رئیس هیئت کاراته منصوب شد!

عضو فعلی شورای رشت در معامله‌ای سیاسی بین رهنما و یک نماینده مجلس به عنوان رئیس هیئت کاراته منصوب شد!

تنها چیزی که اهمیت ندارد کاراته است و فقط مهم این است که منافع مدیرکل متخصص تامین شود . متاسفم بگویم که هم مدیریت ها چقدر کوچک شده اند و نهادهای نظارتی هم تماشاگر!؟

به گزارش سرویس یادداشت گیلانستان، محمود باقری خطیبانی عضو سابق شورای شهر رشت در یادداشتی با عنوان “پشت تغییرات اخیر ورزش گیلان” نوشت:

یک : ۱۸ آذر ماه روزی است که سازمان ملل عراق را به عنوان آغازگر جنگ معرفی کرد . همه می دانند این پیروزی سیاسی محصول فداکاری های جوانان این مرز و بوم برای دفاع از حاکمیت ملی و سرزمینی و انقلابی مان بوده است . به روح شهدای مان درود می فرستم و برای خانواده های شهدا، رزمندگان، جانبازان و آزادگان صبر و سلامتی و عزت آرزو می نمایم . درود بر شما ای شهدا ، ای گلبرگ های خونین شلمچه ، ای لب های سوخته فکه ، ای گلوهای تشنه ، ای تشنه های فرات شهادت ، شما رفتید و مائیم و راه نا تمام ! …

دو /  می گویند یک گروه از بازرسان وزارت ورزش و جوانان برای بررسی وضعیت اداره کل ورزش و جوانان به گیلان آمده و فی الحال در آن اداره کل مستقر شده اند . من پیشداوری نمی کنم که این بازرسی ها ره به جایی می برد یا خیر ؟ و امیدوارم این بار به نتیجه ای برسد و لابی ها در نتیجه بررسی ها مداخله نکند . برای این که دستآورد این گروه بازرسی از نتیجه عملکرد مدیرکل ورزش و جوانان برای وزارت ورزش و جوانان و جامعه ورزش گیلان ملموس و واقعی و خداپسندانه باشد ، چند مورد را که برای بازرسی مهم است اعلام می کنم و باشد که هم پی گیری شود و هم نتیجه بخش باشد:

الف / بررسی عملکرد ماده ۸۸ در اداره کل ورزش و جوانان : آیا کلیه وجوه قراردادهای موضوع ماده ۸۸ در شهرستان ها که به حساب خزانه واریز می شود و توسط خزانه مجددا عودت می گردد تا عینا به ادارات شهرستان ها پرداخت شود ، از سوی اداره کل پرداخت شده است ؟ مدارک و شواهدی وجود دارد که برخی از مدیران ادارات می گویند این وجوه بدون اطلاع آنان به حساب برخی از هئیت های ورزشی واریز و برداشت شده است. طبق اطلاع گردش مالی اداره کل در برخی از هیئت ها همسو با مدیرکل ورزش و جوانان نظیر کاراته ، هیئت هاکی شهرستان، هیئت اسکواش شهرستان، هیئت پرورش اندام  و هیئت شطرنج انجام می شود . این اقدام به نوعی دور زدن قانون تلقی می شود . مصارف وجوهی که در هیئت های همسوی مدیرکل جا به جا می شوند ، در چه حوزه هایی است و آیا مجوز قانونی برای این کار داشته اند. دیوان محاسبات ، سازمان بازرسی ، حراست محیطی در جریان این نوع عملکرد هستند؟. چه نظارتی بر مصارف این وجوه اعمال شده است؟ مثلا به یک هیئتی ۱۳ میلیون داده اند و ۱۱ میلیون آن را مجددا گرفته اند؟ و …  مدیر کل اسبق ورزش و جوانان استان علی الظاهر  به خاطر همین اموری که مدیرکل  ورزش کنونی به راحتی انجام می دهد بازداشت و زندانی و محکوم شد .جامعه ورزشی با این سوال مواجه است که فرق رهنما با مدیر کل اسبق در ارتکاب چنین اعمالی در چیست ؟

ب / فامیلی شدن اداره کل ورزش و جوانان :  به طور خلاصه می گویم : رییس هیئت کشتی رشت چه نسبتی با مدیرکل دارد و همین آقا خزانه دار هیئت کاراته رشت است ؟! رییس هیئت کاراته رشت با مدیرکل چه نسبتی دارد… برادر مدیرکل که سابقه… را دارد و سالها در کدام جبهه بوده است.  به میمنت و مبارکی برادرش ، پیمانکار اداره کل است و  پسر همین برادر در اداره مشغول به کار است … و نمونه های فراوان از این نوع فامیلی گری وجود دارد که پی گیری آن را به گروه بازررسی واگذار می کنم . مضافا در باره پیمانکار پروژه های عمرانی اداره کل که عموما در انحصار یک ژن خوب است چیزی نمی گویم و بهتر است گروه بازرسی با آقای دکتر افتخاری چهره شناخته شده ورزشی استان دیداری بکنند و بپرسند که علت صدور اطلاعیه عمومی زیر برچه اساسی بوده است : ” اخیراً صدها نفر در چند اداره دولتی بکار گرفته شده که به جز محدودی از آنان که از نیازمندان هستند و از خانواده های شریف می‌باشند بقیه از طریق رانت و پارتی بازی جذب شده اند که این تبعیض خشم و آه و ناله خانواده هایی را برانگیخته که در آن چند بیکار وجود دارد و به نان شب نیازمندند …  آنوقت خدا را خوش می‌آید که اکثر استخدام شدگان یا به کار گرفتگان از فامیل و پسر عمه و دختر خاله و…….. در یک کلام از خانواده‌هایی باشند که بی نیازند….دست اندرکاران این اقدام تبعیض آمیز باید به افکار عمومی در پیشگاه خداوند متعال پاسخ دهند که این کسانی که بکار گرفته شده اند از خانواده‌های مستضعفین و نیازمندان هستند یا از منسوبین مرفهین بی درد؟”

ج/ مدیرکل پرحرف و پریشان گو و هتاک به ارزش های نظام ، مدعی بود که ورزش نباید سیاسی بشود و حتی طی نامه ای به ریاست محترم فدراسیون تکواندو به علت دو شغله بودن و حضور در شورا خواستار عزل من شد اما همین فرد که گویا دچار الزایمر شده با تحت فشار قرار دادن مجمع انتخاباتی هیئت کاراته، رضا رسولی عضو شورای شهر را در یک معامله سیاسی با یک نماینده مجلس به عنوان رییس هیئت کاراته منصوب کرد . آری درست است ورزش نباید سیاسی بشود اما در دوران مدیرکل متخصص، ورزش گیلان در چنبره سیاسیون گرفتار آمده است و حتی هیئت کاراته که می گویند مدیرکل متخصص به آن عرق زیادی دارد روزی به یک عضو شورا و روزی دیگر به دبیرکل حزب کارگزاران و امروز هم به یک عضو دیگر شورا واگذار می شود و تنها چیزی که اهمیت ندارد کاراته است و فقط مهم این است که منافع مدیرکل متخصص تامین شود . متاسفم بگویم که هم مدیریت ها چقدر کوچک شده اند و نهادهای نظارتی هم تماشاگر !؟

د/ باشگاه سپیدرود رشت به نمادی از هویت مردم رشت تبدیل شده است و این باشگاه رویایی زندگی ام بوده است و هم این که در حدود توانایی ام خدمات زیادی برای رشد آن کرده اما این روزها شاهدم که این باشگاه پرافتخار و تاریخی هم از گزند سیاسی کارهای مدیرکل متخصص ورزش گیلان در امان نمانده است . من با این مسئله که باشگاه سپیدرود رشت به یک سرمایه گذار واگذار شود خوشحالم  لیکن با توجه به شناختی که از روحیات و رفتار مدیرکل متخصص ورزش گیلان دارم  موضوع واگذاری سپیدرود را طبیعی ارزیابی نمی کنم و به همه هواداران و علاقمندان سپیدرود می گویم که مراقب باشند و  فریب بازی های مدیرکل ورزش و جوانان را که  قاتل ورزش گیلان است را نخورند  و پی گیری کنند که این تیم با چه شرایطی و چگونه واگذارشده ؟ و از استاندار محترم گیلان می خواهم یک فرد امینی را مشخص کنند تا گردشکاری از وضعیت واقعی واگذاری سپیدرود در زمان آقای رهنما را تهیه کنند . شک ندارم پشت تغییرات هیئت کاراته و واگذاری سپیدرود اهداف انتخاباتی مجلس آینده است که انشالله و به زودی در این خصوص خواهم نوشت .

جلسه ای نیز با دکتر سجادی، اقای شعبانی بهار معاون وزیر و اقای حسنی رییس وقت حراست وزارت وزرش و اقای عرب معاون امورشهرستانها ی وزارتخانه داشته ام و ناگفته هایم پیرامون رهنما را به زودی خواهم نوشت.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار