کد خبر : 23611
تاریخ انتشار : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۵:۳۵

فردی به‌طور مخفیانه و عمدا چراغ‌ها را در شب شهادت روشن کرد/ در حال بررسی از طریق دوربین‌ها هستیم/ شهرداری کوتاهی نکرد

فردی به‌طور مخفیانه و عمدا چراغ‌ها را در شب شهادت روشن کرد/ در حال بررسی از طریق دوربین‌ها هستیم/ شهرداری کوتاهی نکرد

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری رشت با بیان اینکه شهرداری دراین‌باره کوتاهی نکرده است گفت: در حادثه حمله به مجلس نیز کسی کوتاهی نکرد و عده‌ای خرابکار به دنبال چنین اقداماتی هستند.

به گزارش گیلانستان، رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا با تبریک به مناسبت پنجم اسفند مصادف با بزرگداشت خواجه‌نصیرالدین طوسی و روز مهندس اظهار کرد: نقش مهندسین در دوران هشت سال دفاع مقدس و جامعه امروزی غیرقابل‌انکار است.

فاطمه شیرزاد با اشاره به روز پانزدهم اسفند مصادف با روز درختکاری گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی که توسط سازمان سیما_منظر و فضای سبز شهرداری رشت انجام‌شده ۴۰ هزار اصله نهال رایگان در روز پانزدهم اسفند بین شهروندان توزیع می‌شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا افزود: پارک شقایق، پارک بانوان، پارک اندیشه، پارک شهید گلستانی و… ازجمله مکان‌هایی هستند که در آن نهال‌های رایگان در روز پانزدهم اسفند بین شهروندان توزیع می‌شود.

شیرزاد با بیان اینکه نهال‌های رایگان در محلات حاشیه‌ای و کم برخوردار نیز توزیع شود تصریح کرد: کاشت نهال در میادین شهر به‌منظور گرامی داشت یاد و خاطره افرادی که نسبت به اهدای عضو اقدام کرده‌اند باید در دستور کار سازمان قرار بگیرد.

وی افزود: همه‌ساله در هفته درختکاری کاشت نهال به یاد عزیزانی که نسبت به اهدای عضو اقدام کردند انجام می‌شود و باید هر چه سریع‌تر نسبت به احداث المانی با این مضمون در یکی از میادین شهر اقدام شود.

شیرزاد خواستار احداث المان اهدای خون در پارک اندیشه رشت شد و تصریح کرد: با توجه به اینکه تعدادی از اهداکنندگان خون از شهدای مدافع حرم بودند باید هر چه سریع‌تر نسبت به این مهم اقدام شود.

وی با بیان اینکه نهال‌هایی که در روز درختکاری کاشته می‌شود باید حفظ و نگهداری شوند خاطرنشان کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته نسبت به این موضوع بی‌توجهی شده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی با ابراز گلایه از وضعیت پیاده راه فرهنگی رشت گفت: وضعیت روشنایی پیاده راه فرهنگی رشت بسیار نامناسب است و این مشکل باید در اسرع وقت برطرف شود.

شیرزاد به ایجاد ایستگاه لرزه‌نگار در رشت اشاره و گفت: با توجه به زلزله‌های اخیری که در کشور پیش‌آمده و مشکلات و خطراتی که ممکن است پیرامون آن جان و مال مردم را مورد مخاطره قرار دهد این مهم باید در اولویت قرار بگیرد.

 وی افزود: بخشی از شهر رشت روی گسل قرار دارد و انتظار داریم نسبت به این موضوع توجه بیشتری معطوف شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا با بیان اینکه مدیریت زباله در شهر رشت نیازمند اعتبارات ملی است گفت: باید از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای رفع مشکلات دفنگاه سراوان استفاده کنیم.

شیرزاد با بیان اینکه در پرداخت مطالبات پسماند تعارف نداریم تصریح کرد: شهردار رشت به پرداخت مطالبات کارگران پسماند نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: در جلسه اخیری که با دبیران ستادهای بحران کلان‌شهرهای کشور برگزار شد مباحث مختلفی پیرامون زلزله کرمانشاه مطرح شد.

بابک رمضانی افزود: نصب زلزله‌نگارها موجب می‌شود که افراد چند ثانیه زودتر از وقوع زلزله خبردار شوند و یقیناً این اقدام از بروز بسیاری از اتفاقات و خسارات جلوگیری می‌کند.

 وی با اشاره به نصب دستگاه قطع گاز در سازمان‌های تابع شهرداری رشت تصریح کرد: این دستگاه در هنگام بروز زلزله به‌طور اتوماتیک گاز را قطع می‌کند و در حال حاضر در ۷۱ سازمان زیرمجموعه شهرداری این دستگاه‌ها نصب شده است.

رئیس سازمان سیما _منظر و فضای سبز شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌های پانزدهم اسفند مصادف با روز درختکار بیان کرد: امسال برنامه‌های متفاوتی در دستور کار قرار دارد و هر شهروند می‌تواند با ثبت‌نام در سایت سازمان درختی را به نام خودش ثبت کند.

سجاد محجوب با اشاره به هیجدهم اسفند بزرگداشت مقام مادر و روز زن اظهار کرد: بالغ‌بر ۳۰۰ نفر پرسنل خانم در سازمان‌های مختلف شهرداری همکاری دارند و قصد داریم در حرکتی نمادین همه آنان نسبت به کاشت نهالی به نام خودشان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون بالغ‌بر ۱۵۰۰ اصله نهال در میادین و بلوارهای سطح رشت کاشته شده است تصریح کرد: در راستای پیگیری‌ها و تأکیدات رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا المان اهدای عضو به‌زودی در یکی از میادین رشت احداث می‌شود.

محجوب با اشاره به بازنگری پیاده راه فرهنگی رشت افزود: در اینکه پیاده راه نیازمند بازنگری است شکی نیست و به‌زودی این مهم اجرایی می‌شود.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری رشت با اشاره به نورافشانی برخی از میادین رشت در شب شهادت حضرت زهرا(س) بیان کرد: به پیمانکار تأکید کردیم که نورافشانی باید قطع شود اما فردی ناشناس به‌طور مخفیانه و عمداً در شب شهادت حضرت زهرا(س) چراغ‌های میادین رشت را روشن کرد که برای شناسایی فرد خاطی در حال بررسی دوربین‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه شهرداری دراین‌باره کوتاهی نکرده است تصریح کرد: در حادثه حمله به مجلس نیز کسی کوتاهی نکرد و عده‌ای خرابکار به دنبال چنین اقداماتی هستند.

مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: همه‌ساله در روز درختکاری توزیع نهال انجام می‌شود اما متأسفانه مراقبت‌های بعدازآن به‌خوبی صورت نمی‌گیرد.

محمدباقر بشر دانش افزود: بابت خرید نهال هزینه‌هایی به شهرداری رشت تحمیل می‌شود و از این‌جهت و در راستای توسعه فضای سبز باید از نهال‌های کاشته شده نگهداری شود.

نماینده شرکت ایمن زلزله با حضور در جلسه امروز کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا اظهار کرد: مدیرعامل این شرکت ۶ اختراع جهانی به ثبت رسانده است.

حامد خانی زاده با اشاره به دستگاه قطع کن گاز حساس در زمان زلزله بیان کرد: شهرداری‌های مناطق و ساختمان شورا به این دستگاه مجهز هستند.

وی افزود: متأسفانه در ساختمان‌های عمومی رشت که بیش از ۱۱ طبقه دارند نیز این دستگاه جانمایی نشده و این در حالی است که این کار برای ساختمان‌های بالای ۱۱ طبقه الزامی است.

رئیس سازمان پسماند شهرداری رشت در این جلسه با اشاره به جذب اعتبارات دولتی از محل اسناد خزانه و…اظهار کرد: جذب اعتبارات دولتی توسط سازمان پسماند شهرداری رشت برای نخستین بار انجام شد.

علیرضا حاجی پور افزود: ۲۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون اعتبار دولتی در سال گذشته برای سازمان پسماند جذب شد.

وی با اشاره به اجرای آسفالت و ترمیم جاده دسترسی و محوطه دفن سراوان گفت: عملیات خاک‌برداری در کارخانه کود آلی انجام و منتظر نظر نهایی مشاور دراین‌باره هستیم.

حاجی پور با اشاره به اجرای سوله تخمیر گفت: پنج میلیارد تومان برای این کار به‌حساب سازمان عمران از محل اعتبارات دولتی واریزشده است.

رئیس سازمان پسماند شهرداری رشت با اشاره به ساماندهی محل رانش زباله گفت: ایجاد کانال خروج شیرابه، پوشش مخلوط بر روی زباله در محل رانش، سم‌پاشی مستمر در محل رانش و‌ حفر ۲۴ حلقه چاه برای خروج گاز متان در محل دفنگاه سراوان ازجمله اقدامات سازمان پسماند در منطقه سراوان است.

وی افزود: در حال حاضر زباله‌ها در پائین‌دست لندفیل در حال دفن شدن هستند و با توجه به وضعیت جوی هوا احتمال رانش تپه‌های خاکی نیز در سراوان وجود دارد.

حاجی پور با اذعان به اینکه هنوز مجوزهای لازم از منابع طبیعی برای قطع درختان در راستای ایجاد تصفیه‌خانه شیرابه سراوان صادر نشده است تصریح کرد: سازمان پسماند شهرداری رشت در راستای جذب اعتبارات دولتی اقدامات خوبی انجام داده و امیدوارم با همراهی مدیران مربوطه مشکلات سراوان کاملاً برطرف شود.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا نیز در جلسه امروز کمیسیون بهداشت اظهار کرد: باید از کارگرانی که در سراوان مشغول به خدمت هستند حمایت بیشتری صورت بگیرد.

محمدحسن علیپور با بیان اینکه با هیچ فردی تعارف ندارم تصریح کرد: وضعیت سرویس‌های بهداشتی سطح رشت بسیار نامناسب و نیازمند بازنگری است.

 انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.