کد خبر : 72621
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 آبان 1400- 09: 14

حضور رنگارنگ صاحبان اراده در جشنواره تصدی شهرداری شفت

حضور رنگارنگ صاحبان اراده در جشنواره تصدی شهرداری شفت

علاوه بر ۱۰ نامزد تصدی شهرداری شفت که در مهلت قانونی و آن‌هم دوروزه برای پذیرفتن مسؤولیت شهرداری اقدام کرده بودند، دست‌کم چهار نامزد دیگر برای خدمت به شهروندان شفتی اعلام آمادگی کردند!

به گزارش گیلانستان، ساعات پایانی جمعه هفته پیش بود که صادقی، سخنگوی شورای شهر شفت از فراخوان نامزدهای تصدی شهرداری شفت بر اساس مصوبه شورای تأمین، خبر داد.

به گفته سخنگوی شورای شهر شفت، آن دسته از افرادی که شرایط عمومی و اختصاصی بر اساس آیین‌نامه اجرایی شرایط احراز تصدی شهرداران را داشتند، می‌توانستند تا پایان روز اداری یکشنبه ۲۳ آبان ماه امسال، رزومه و برنامه‌های خود را به دبیرخانه شورای شهر کتباً ارسال کنند.

تا پایان مهلت قانونی مصوب، ۱۰ تن از نامزدهای بومی و غیربومی، ساکن و غیر ساکن شهر شفت که توانایی اداره امور شهر را در خود دیده بودند، رزومه و برنامه‌های خود را به دبیرخانه شورای شهر شفت ارسال کردند.

قرار بود پس از ارسال رزومه و برنامه‌های نامزدهای تصدی شورای شهر شفت تا مهلت قانونی، عصر روز دوشنبه نشستی با حضور فرماندار شهرستان در دفتر شورا تشکیل شود تا نامزدهای تصدی شهرداری شفت جهت ارائه و دفاع از برنامه‌های خود دفاع کنند.

عصر روز دوشنبه نشستی با حضور همه اعضای شورای شهر شفت، فرماندار و تعدادی از خبرنگاران در صحن شورای تشکیل شد که ماحصل آن نشست بیش از سه‌ساعته، مروری از رزومه‌های ۱۰ تن از نامزدهای تصدی شهرداری، تعیین روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای دعوت از کاندیداهای تصدی شهری و دفاع از برنامه‌ها و البته مشاجرات لفظی تعدادی از اعضای شورا با یکدیگر ازجمله با فرماندار شهرستان بود. طبق مصوبه شورای شهر، دیروز و امروز (سه‌شنبه و چهارشنبه) نشست‌های فشرده‌ای با حضور هر پنج عضو و نامزدهای تصدی شهرداری برگزار شد.

نکته قابل‌تأمل در شورای شهر اینکه در خلال بررسی برنامه‌ها و دفاعیات متصدیان شهرداری شفت، همچنان تعدادی از افرادی که خود را به جهات مختلف دارای صلاحیت اداره امور شهر محروم و مستضعف شهر می‌دیدند، فرصت پیش‌آمده را مغتنم شمرده و رزومه و برنامه خود را جهت جلب نظر اکثریت شورا به دبیرخانه شورای شهر ارائه دادند.

جلال نیک فطرت شالدهی، صدیف بهزاد خورسندی، یاسر یونس زاده فشالمی و اسدالله زادفلاح از دیگر کاندیدایی هستند که توانسته‌اند تاکنون با جمع‌کردن رزومه و طرح برنامه‌های خود به جشنواره تصدی شهرداری شفت راه پیدا کنند.

سید محمدعلی حجتی، ابراهیم هوشیار قصبه، حامد حیدری، علی حبیب نژاد نصیرمحله، ناصر جمال‌زاده، صابر کاس کوزانی، عظیم رضازاده ماسوله، محمود نظرنیا، مجید منادی اسلامی و فرشته صائمی، ۱۰ نامزد تصدی شهرداری شفت بودند که پیش‌تر در مهلت تعیین‌شده در فراخوان یعنی روز یکشنبه رزومه و برنامه‌های خود را تقدیم دبیرخانه شورای شهر شفت کرده بودند.

حضور و تعدد نامزدهای تصدی شهرداری شفت بسیار نیک و پسندیده است و همه باید از داشتن این‌همه سرمایه انسانی که دارای اعتمادبه‌نفس بالا هستند به خود ببالند و آن را به فال نیک بگیرند اما بیم آن می‌رود بررسی صلاحیت این تعداد از نامزدها فرایند بررسی، انتخاب و انتصاب شهردار را طولانی کند و نهایتاً شهر معطل بماند.

از سوی دیگر مهلت کم فراخوان تصدی شهرداری شفت و افزایش خواهان تصدی این کرسی موجب شود تا وقت کافی برای بررسی برنامه‌های نامزدهای دارای صلاحیت کم باشد و شورا با شتاب‌زدگی و باری ازهرجهت شخصی را به کرسی بنشانند.

بررسی صلاحیت این تعداد از نامزدهای تصدی شهرداری شفت توسط شورا که نهایتاً به انتخاب یک گزینه منتهی می‌شود، بدون شک بخش اعظمی از شهروندان را نسبت به مجموعه شهرداری بدبین می‌کند.

نکته قابل ضرورت دیگر اینکه حاکمیت باید با وارسی قانون و اختیارات دولت در تعیین شهرداران رویه تصدی‌گری در این حوزه را اصلاح کند و با ارائه مدلی دقیق‌تر و کارا به توسعه و عمران مدیریت بهینه شهری کمک کند.

شفت بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/فارس

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار