کد خبر : 58
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۶

معاون فرهنگی ارشادگیلان استعفاء داد؛ یا مجبور به استعفاءشد؟!

معاون فرهنگی ارشادگیلان استعفاء داد؛ یا مجبور به استعفاءشد؟!

قضیه برمی گردد به زمان مسئولیت این آقای معاون در دانشگاه علمی و کاربردی وقتی که پسر آقای م. م. معروف در آنجا درس می خوانده و آقای (روحانی . پ.) آن توقع نا بجا را از ایشان داشته

به گزارش درگیلان به نقل از احرار گیل: خبر انتصاب با آب و تاب شخصی با داشتن مدرک دکتری برای جایگزینی آقای محمد حسن پور با سابقه در معاونت فرهنگی اداره کل ارشاد اسلامی گیلان را ما هم به فال نیک گرفتیم وگفتیم شاید دراین عرصه تحولی در گیلان ایجاد شود و…

اما به فاصله اندکی از معارفه ایشان (قریب یک ماه) با خبر شدیم که ایشان (آقای معاون جدید) طی نامه ای استعفای خود را اعلام نموده است. که ان شاءالله اینگونه نباشد!

پرسیدیم که ماجرای استعفای آقای معاون ارشاد چیست؟

گفتتند: که آقای معاون بدلیل مشکلات خانوادگی استعفاء داده است!

از دیگری پرسیدیم، راسته که میگن آقای معاون مشکل خانوادگی داره و هنوز جوهر حکم مسئولیت اش خشک نشده داره استعفاء میده؟!

می گوید: به آقای معاون گفته اند تا اینگونه بنویسد!!

او ادامه می دهد که تاکنون  آقای معاون را چند بار به استانداری برده اند و آورده اند و در نهایت به وی گفته اند که اگر شما استعفاء ننویسی باید رییس جنابعالی استعفاء بنوسید!! و این شد که وی ایثارگرانه استعفاء نوشت تا رییس به مشکل احتمالی برنخورد. نه مشکل خانوادگی و…!

پرسیدیم چرا کمر به عزل ایشان بسته شد مگر چه اتفاقی در این یک ماه افتاد؟

گفتتند: قضیه برمی گردد به زمان مسئولیت این آقای معاون در دانشگاه علمی و کاربردی، وقتی که پسر آقای م. م. معروف در آنجا درس می خوانده و آقای (س . پ.)  در آن دانشگاه توقع نابجا از ایشان (آقای معاون جدید) داشت که این آقای معاون نه به خواسته آن پدر و پسر و نه این آقا تن نداد و در مقابل تقاضاهای غیر قانونی آنها ایستادگی کرد و نتیجه این شد که اخبار نادرست و خلاف واقع به دم درب برخی بیوت معنوی گیلان برسد و یکی از خط قرمزی های فتنه ۸۸ در استانداری آتش بیار معرکه و خطبه خوان رویداد تلخ استعفاء برای آقای معاون باشد!!

اگر این شنیده ها واقعیت حدیث این روزهای ارشاد گیلان باشد، سوال اینجاست که چرا آقای م.م. معروف در بسیاری از حوزه های غیر مرتبط دخالت دارد؟! این روش تا کی باید درگیلان ادامه یابد. چیزی که گفته می شود نظیر چنین ماجرایی در انتصاب یک جوان حزب اللهی بنام م.ر. بعنوان معاون دانشگاه علمی کاربردی در ماههای گذشته (با دخالت و فشارهای ایشان) اتفاق افتاده و نسبت به جابجایی این جوان حزب اللهی نیز اقدام شده بود.

سوال دیگر ما این است که مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان درهنگام انتصابها اگر نیاز است با برخی از افراد حقیقی و حقوقی رایزنی های لازم را انجام دهد چرا انجام نداده است و اگر رایزنی ها را انجام داده چرا در برابر فشارهای غیر؛ مقاومت نمی کند دلبستگی به عناوین دنیوی و میز و صندلی تا به کجا ارزشمند است که آدمی معاون فرهنگی خود را قربانی کند.

ظریفی درد آشنا خود را به ما نمایاند و در باب حوادث در حال وقوع ارشاد به ما گفت: اندر باب استعفای این آقای معاون، مخالف خوانها آورده اند که: ایشان دست به امضاءنیستند!! یعنی با آمدن ایشان ارشاد دیگر کتاب های ما را نمی خرد!

آقای مدیری که دکتری این آقای معاون را تیغ دو دم کردی تا نفر قبلی را از معرکه دور کنی آیا این سزاست که کشتی خود را از طوفان در امان دیده ببینی و پشت معاون خود را خالی کنی و گردباد برای آقای معاون حواله نمایی؟

حال سئوال مهم ما از آقایان تمامیت خواه این است شما که سرود «اعتدال» سر می دادید چرا برآشفته شدید! چرا اجازه نمی دهید که یک مدیر، معاونین و مسوولین اش را خود انتخاب کند؟

این چه مدیری است که بعد گذشت تنها یک ماه، باید یکی از بهترین های خود را با آن سابقه و با داشتن مدرک دکترا از دایره خدمت به این فرهنگ و به این آداب و به این استان نا خواسته محروم کند!!

 آیا مدیر ارشد اجرایی استان هم نسبت به چنین موضوعاتی بی تفاوت است و تحت فشارهای برخی ها سکوت اختیار کرده است؟!

البته که از صحنه های باریک این حادثه هست نغمه هایی که گفتنش را مفید به حال جامعه فرهنگی گیلان ندیدیم که انشاءالله در بسته تقدیم بزرگان می شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار