کد خبر : 65075
تاریخ انتشار : شنبه 4 اردیبهشت 1400- 52: 17

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان:

ناتوانی دشمن در برابر قدرت سپاه پاسداران به اثبات رسیده است/ از تمام فرصت‌ها برای دفاع از نظام اسلامی استفاده کنیم

ناتوانی دشمن در برابر قدرت سپاه پاسداران به اثبات رسیده است/ از تمام فرصت‌ها برای دفاع از نظام اسلامی استفاده کنیم

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه سپاه راه پیموده را درست رفته است گفت: سپاه همواره در مقابل استکبار جهانی مقاومت کرده تا ناتوانی آن‌ها در مقابل قدرت الهی به اثبات برسد.

به گزارش گیلانستان، سرهنگ پاسدار احمدرضا منشوری ضمن تبریک به مناسبت سالروز تأسیس سپاه به پاسداران و فرماندهان عرصه جهاد و شهادت و مردم ایران و گیلان عزیز اظهار داشت: انقلاب اسلامی فکری آغشته به ذکر الهی و تفکر تبدیل به تدبر شده‌ای است که دارای شاخص محاسبه ارزش و قیمت مادی نیست.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس استان گیلان خاطرنشان کرد: چیزی که تا این اندازه ارزش دارد و قابل گنجایش در اعداد و ارقام نیست قطعاً همواره مورد تهدید بوده و در مقابل تهدید باید افرادی با خصوصیت خاص از این دُر گران‌بهای انقلاب اسلامی پاسداری کنند.

منشوری با بیان اینکه امام خمینی(ره) با کیاست و تیزبینی تمام سپاه را برای حفاظت از انقلاب اسلامی تشکیل داد گفت: از آنجایی که تمام ظالمان و مجرمان اکثرا عملیات‌های خود را در تاریکی انجام می‌دهند، امام راحل ‌فرمایند انقلاب اسلامی انفجار نور بود.

وی تصریح کرد: زمانی که در یک تاریکی این نور منفجر شود همه ظلم‌ها آشکار شده و چون این اتفاق منجر به ضرر و یا گیر افتادن مجرمان، سارقان و ظالمان می‌شود به همین جهت این نور عمل دشمن را آشکار می‌کند و در صورت نبود آن دشمنان راحت‌تر به چپاول خود ادامه می‌دادند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه این نور باید محافظت شود تا جاویدان بماند ابراز داشت: در دوم اردیبهشت سال ۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شد و بر اساس اصل ۱۵۰ قانون اساسی حفاظت از انقلاب اسلامی بر عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

منشوری با بیان اینکه این محافظت به‌معنای خاص بوده و به‌معنای عام حفاظت از انقلاب اسلامی برعهده همه نیروهای مسلح، همه نهادها و همه مردم نظام جمهوری اسلامی ایران است گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب به خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی اشاره شده و مقام معظم رهبری راه رسیدن به این مهم را به ما نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: سپاه، آحاد ملت ایران و مستضعفان جهان باید بدانند که انقلاب اسلامی باید با شعار اخلاق، معنویت، استقلال، آزادی و خدامحوری حفظ شده و با قوت تمام راه خود را ادامه دهد و باید مفهوم عملی آن در جهان گسترش پیدا کند لذا ما در وظیفه حفاظت از انقلاب اسلامی باید با دقت، سرعت و حساسیت خاصی عمل کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه هر چقدر بر پویایی، حرکت و مانایی انقلاب افزوده می‌شود به همان اندازه ارزش آن بیشتر و تهدیدات و دشمنان آن نیز بیشتر می‌شود عنوان کرد: با تأیید مقام معظم رهبری متوجه می‌شویم که سپاه راه پیموده را درست رفته و این شیوه پاسداری از انقلاب درست بوده است.

منشوری تصریح کرد: ما باید با شناخت نقشه‌های دشمنان روش‌های نوین مبارزه را تجربه کرده و با یک نگاه انقلابی، روحیه انقلابی و جهادی به وظیفه اصلی خود که همان حفاظت از انقلاب اسلامی است ادامه دهیم و همچنین تلاش‌های مضاعفی در تمدن‌سازی نوین اسلامی داشته باشیم و از تمام فرصت‌های پیش آمده برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی استفاده کنیم.

وی با تأکید بر اینکه معنویت افزایی در سپاه، نظم بخشی و سازماندهی، اخلاص و برادری، اطاعت‌پذیری از سلسله مراتب و آمادگی دفاعی و نظامی باید روز به روز در سپاه تقویت شود افزود: مأموریت عظیمی که سپاه در حال و آینده بیشتر به آن توجه دارد سازماندهی و آموزش نیروهای بسیجی برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

منشوری با بیان اینکه عرصه امنیتی عرصه زیربنایی تمام فعالیت‌‌هایی است که نیروهای مسلح، نیروهای امنیتی و مردم ایران در آن نقش داشتند گفت: قطعاً عرصه امنیتی یکی از قلمروهایی است که سپاه نیز در آن نقش بسزا و حیاتی داشته است اما این اهمیت را از دو منظر می‌توان بررسی کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از این راه‌ها نگاه امام خمینی(ره) است که فرمودند «اگر سپاه نبود کشور نیز نبود» و یا در سخنی دیگر می‌فرمایند «من از سپاه راضی هستم و نظرم برنمی‌گردد» همچنین مقام معظم رهبری درباره گذشته تاریخی سپاه می‌فرمایند «این مجموعه زیبای انقلابی آنچنان رفعت و اوجی پیدا کرده که تمام مسائل حیات شخصی برای آن‌ها فرعی به حساب می‌آید و این معجزه انقلاب است».

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان عنوان داشت: از این فرمایشات امامین انقلاب واضح است که وقتی یک ملتی که شهادت را عزت ابدی بداند و شهادت را زیباترین عروج به سوی پروردگار تلقی کند قطعاً حیات شخصی خود را مسئله فرعی می‌داند و در هر کجا که باشد امنیت ایجاد می‌کند.

منشوری ابراز داشت: با مطالعه زندگینامه و وصیت‌نامه شهدا و فرماندهان سپاه و تصمیم‌گیری‌های خاص و ویژه آن‌ها در موقعیت‌های مختلف می‌توانیم حضور و نقش آن‌ها را به راحتی درک کنیم و به‌ آن‌ها به عنوان صندوق‌های اسرار تجربه بنگریم و آن را به علم روز پیوند دهیم تا آینده‌ای سرشار از امید برای ظهور بیافرینیم.

وی با اشاره به اینکه امروز سپاه دشمن را شناخته و دشمن نیز متوجه شده که سپاه او را شناخته است اظهار داشت: سپاه نقشه‌های دشمنان را نیز شناخته است؛ دشمن هر کجای دنیا که ورود پیدا کرده یا آنجا را با طرحی به استعمار کشانده و مستعمره خود ساخته و یا با عمل هژمونی خود و با ایجاد فقر فرهنگی و اقتصادی شدید به گونه‌ای عمل کرده که آن کشور و دولت به وجود مستکبر و آن استکبار افتخار کرده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان بیان کرد: دشمن در طول حیات خود تمام این نقشه‌ها را در کشورهای مختلف عملیاتی کرده و قصد داشت که این عملیات‌ها را بر ملت ایران نیز تجربه کنند اما تاکنون هرگز نتوانسته و انقلاب اسلامی هر روز نسبت به گذشته پویاتر، گسترده‌تر و با عمقی وزین و سازگارتر عمل کرده است.

منشوری تصریح کرد: سپاه در مبارزه و آمادگی توان مقابله با دشمن با تأسی از قرآن کریم که می‌فرماید « واعدو لهم ما استطعتم من قُوه» و یا در سوره تغابن «فتقوالله مَستطعتم» خود را در مقابل دشمن آماده و نیرومند ساخته و این آمادگی جسمی، روحی، تجهیزاتی و نظامی است؛ سپاه با الهام از این دو آیه هم در صحنه جهاد اکبر و هم در صحنه جهاد اصغر می‌جنگد و آیه‌های مذکور برای مقابله با دشمنان است.

وی خاطرنشان کرد: چون دشمنان انقلاب اسلامی نتوانستند خدشه‌ای به نظام اسلامی وارد کنند و سپاه مانع رسیدن دشمن به اهداف شده از این رو استکبار جهانی آرزوی دارد که این منبع قدرت و تقوای با نفوذ در جهان را خاموش کند و برای ایجاد ترس و وحشت و سپاه هراسی گاه از راه تهدید و گاه از راه تبلیغ و سناریوسازی عمل می‌کند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان افزود: محور فکر دشمن منفعت انسان و در تقابل با خدا محوری بوده و هرگز موفق نشده است اما سپاه با ایده، قدرت و توانایی خود که آن را نزدیکی به خدا می‌داند نه داشتن تجهیزات و امکانات هرگز در صدد تجاوز به یک کشور و دخالت در امور آنان نبوده بلکه هر کجایی وارد شده بر آبادانی، عزت، پیشرفت و استقلال آن ملت افزوده است.

منشوری با بیان اینکه سپاه همواره در مقابل استکبار جهانی دفاع و مقاومت کرده تا ناتوانی آن‌ها در مقابل قدرت الهی به اثبات برسد افزود: سپاه به عنوان حافظ و نگهبان است و دشمنان در هر کجایی برای چپاول و غارتگری ورود کردند با چشم و دیدگان بصری سپاه مواجه شدند و چون این نگهبان قوی است و نمی‌توانند با او درگیر شوند از این رو مجبورند که فرار کنند.

وی اظهار داشت: از آنجایی‌ که دشمنان به فکر این هستند که دیگران را نیز با خود همفکر و همراه کنند به همین جهت دست به تبلیغات سپاه هراسی می‌زنند؛ دشمنان ملت و دشمنان انسانیت در هر کجا که قصد داشتند دست در جیب مردم کنند سپاه مانع این امر شده و همین مانع شدن‌ها و در مقابل دشمن قرار گرفتن‌ها دشمن را به تبلیغات سپاه هراسی در فضای مجازی و فضای حقیقی وا می‌دارد که به گونه‌ای خود را نجات دهد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان تصریح کرد: از این رو استکبار جهانی بیشتر علیه سپاه تبلیغات می‌کند تا مردم دنیا نسبت به سپاه بی‌اعتماد شده و به آن روی نیاورند اما سخت در اشتباه است چرا که همه ملت در دنیا، مستضعفین و مسلمانان جهان آغوش خود را به روی سپاه گشوده‌اند و سپاه نیز قطعاً در راه خود کوتاهی نخواهد کرد.

انتهای پیام/تسنیم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار