کد خبر : 62
تاریخ انتشار : سه شنبه 22 مهر 1393- 45: 12

نماینده رشت: استیضاح شهردار رشت اقبال مردمی نداردوتوسعه شهر راعقب می‌اندازد

نماینده رشت: استیضاح شهردار رشت اقبال مردمی نداردوتوسعه شهر راعقب می‌اندازد

بحث استیضاح شهردار رشت همچنان ادامه دارد در حالیکه کمتر از ۴۸ ساعت به تاریخ اعلام شده از طرف هیات رییسه شورای شهر رشت جهت جلسه استیضاح شهردار باقی است اعضای موافق و مخالف با استیضاح طی مصاحبه های گوناگون دلایل خود را مطرح کردند.

به گزارش در گیلان: بحث استیضاح شهردار رشت همچنان ادامه دارد در حالیکه کمتر از ۴۸ ساعت به تاریخ اعلام شده از طرف هیات رییسه شورای شهر رشت جهت جلسه استیضاح شهردار باقی است اعضای موافق و مخالف با استیضاح طی مصاحبه های گوناگون دلایل خود را مطرح کردند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در این باره اظهار داشت: در قانون اساسی آمده است که شوراها حق انتخاب شهردار را دارند و در مقاطعی از زمان بر حسب تشخیص می توانند طرح سوال کنند، استیضاح کنند و تمام اختیاراتی را که مجلس دارد در یک اشل کوچکتر در اختیار آنهاست. همانطور که امروزمی بینید این اختیارات در شهر رشت در حال استفاده است و در روزهای گذشته شدت گرفته و مطرح است. آنچه که باید توجه داشته باشیم این است که اقداماتی که در این زمینه صورت می گیرد باید متناسب با افکار عمومی باشد و مردم آن را بپسندند و بپذیرند.
وی گفت: در بحث استیضاح شهردار سوالاتی بوجود آمده که بدون جواب است. وقتی در مورد یک شهردار هرروز بحث سوال ،استیضاح و موارد اینچنینی مطرح می شود اقتدار او گرفته می شود و اقتدار اصلی است که یک شهردار باید داشته باشد. زیر مجموعه شهرداری شاهد این هستند که هر روز بحث استیضاح و بحث رفتن شهردار مطرح است، هرروز شایعاتی در خصوص رفتن این یکی و آمدن دیگری مطرح است و اسامی مختلفی شنیده می شود، در چنین جوی قطعا کسی نمی تواند کار کند ور وحیه شهردار هم بصورت مستمر تضعیف می شود و تمام انرژی او صرف پاسخ به سوالات و پاسخ به استیضاح می شود.
عضو فراکسیون رهروان ولایت گفت: به نقل از خبرنگاران حاضر در جلسه طرح سوال شنیدم که پاسخهای شهردار اقناع کننده بود و حال به هر دلیل اعضا قانع نشده اند. از طرف دیگر شهردار رشت هنوز یکسال از عمر مدیریتی خود را به پایان نرسانده و آذرماه سال جاری یکسال از مدیریت ایشان می گذرد، کسی که هنوز یکسال بر کرسی ننشسته مورد استیضاح قرار میگیرد و مترصد به تعویض وی هستند. این مسائلی است که مردم به صورت مکرر در کوچه و خیابان از آن صحبت می کنند. ایشان فردی اخلاق مدار است و سوابق درخشان مدیریتی دارد و در هر صورت در حال کارکردن است.
نماینده رشت گفت: معتقدم اعضای محترم شورا باید بازنگری در این خصوص داشته باشند و فرصت کافی به او بدهند و امکانات کافی در اختیار شهردار قرار دهند و پس از آن در مورد عملکرد ایشان قضاوت کنند. یکی از دلایل عقب افتادگی شهر ما بی ثباتی مدیریتی است، بی ثباتی مدیریتی به این کشور، به این استان و به این شهر ضربه زده است و اگر قرار باشد این روال ادامه داشته باشد قطعا شهر را دچار چالشهای دیگری خواهد کرد. مردم مشکلاتی دارند که باید در ثبات مدیریت و در فضایی مملو از همدلی و وفاق و دوستی برطرف شود.
جعفرزاده گفت: تا آنجایی که اطلاع دارم آقای استانداربه عنوان مدیریت ارشد استان، نماینده محترم ولی فقیه به عنوان پدر معنوی این استان و ما نمایندگان از این روند راضی نیستیم گرچه تمام سعی ما بر عدم دخالت و حفظ استقلال آن مجموعه بود اما ما هم یک نظارت عالیه داریم. تقاضای ما این است که فرصت کافی داده شود و به شهردار کمک کنند و سپس متناسب با زمان و کمک های انجام شده بیایند و از او بازخواست کنند.
وی گفت: در روزهای گذشته اخباری شنیده می شود که برخی از اعضای شورا می خواهند شهردار شوند، مردم به این افراد برای عضویت شورا رای دادند نه شهردار شدن واگر قرار بود این افراد برای شهردار شدن اقدام کنند باید از اول آن را با مردم مطرح میکردند که ما میخواهیم شهردار شویم و مردم برای خود چاره دیگری می کردند. معتقدم که این استیضاح اقبال مردمی ندارد و مردم به اینگونه استیضاح ها، طرح سوال ها، تنش ها و درگیری ها حساسند، مردم مشکلات دیگری دارند که باید در فضای همدلی آن مشکلات حل شود و این فضای تنش و بازخواست فقط انرژی شهر را مستهلک می کند و کاهش می دهد و شهر را عقب می اندازد. کار شورا این نیست و نمایندگان شورا و مجلس برای کمک به مردم و شهر آمده اند و انتظار آن را داریم که کمک کنند تا این فضای درگیری و تنش و استیضاح به پایان برسد.امروز صبح که با آقای شهردار صحبت می کردم و دیدم ایشان اراده بر کار و تلاش بیشتر دارند و از همه اعضای شورا و نمایندگان کمک می خواهد . پروژه هایی که طرحهای مطالعاتی آن تمام شده و وقت اجرای آنهاست و تمامی نمایندگان و برخی از اعضای شورا در روند پیشرفت آن کمک کرده اند و از آن دفاع کرده اند باید شروع شود و تلاشمان به بار بنشیند. قطع کردن این تنه درخت و درختی دیگر کاشتن به امید فردایی که نتیجه آن معلوم نیست،منطقی نیست. حال اگر قرار است این اعضا شهردار دیگری بیاورند خودشان باید به مردم تضمین دهند که شهردار بعدی چه مدتی خواهد ماند و تکالیف را مشخص کنند.
نماینده رشت متذکر شد: بحث ما ثبات مدیریت است و مدیری که فرصت کارکردن نداشته را نمی توان بازخواست کرد و افکار عمومی که در هر کوی و برزن شاهد آن هستیم از این اقدام شورای شهر رشت به شدت اعلام انزجار می کنند و من فکر می کنم که شورا در این خصوص کارنامه خوبی نخواهد داشت و هرکسی که در بحث استیضاح ورود کند مردم پذیرای او نخواهند بود.
/گیل خبر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار