کد خبر : 71127
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 مهر 1400- 50: 12

شهردار منتخب رشت:

کوچکی نژاد یکی از توانمندترین نمایندگان در مجلس است

کوچکی نژاد یکی از توانمندترین نمایندگان در مجلس است

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با ابراز تاسف از وضعیت نامطلوب شهر رشت در بسیاری از موارد گفت: رشت در مسیر توسعه قرار ندارد و حتی از مسیر توسعه دور شده است.

به گزارش گیلانستان، محمد حسین واثق کارگرنیا عصر دیروز در دیدار با نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ساختمان جلسات شورا با تبریک حلول ماه ربیع الاول و نخستین روز از هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: حکایت رشت حکایت افرادی است که بسیار غنی و ثروتمند هستند اما در تنگناهای اقتصادی فراوان مشغول گذران معیشت هستند.

وی با اشاره به اینکه رشت از مواهب الهی فراوانی برخوردار است، افزود: رشت دارای فضای طبیعی سر سبز فراوان، دو رودخانه که از وسط شهر عبور می‌کند و دیگر جاذبه‌های متعدد گردشگری است که یقینا هر کدام از اینها اگر در اختیار یک شهر دیگر قرار داشت یقینا می‌توانست موجبات رونق اقتصادی و اشتغالزایی در آن شهر بشود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با ابراز تاسف از وضعیت نامطلوب شهر رشت در بسیاری از موارد افزود: رشت در مسیر توسعه قرار ندارد و حتی از مسیر توسعه دور شده است.

کارگرنیا به‌ عدم برنامه‌ریزی و تعامل در بین مسؤولان رده‌های بالا در گیلان اشاره کرد و گفت: شورای ششم رشت از همان ابتدای فعالیتش تمام تلاش خود را به کار گرفت تا به صورت جزیره‌ای تصمیم گیری نکند و از درجا زدن‌های بیهوده جلوگیری کند.

مساعدت نمایندگان مجلس با منتخبین مردم در شورای رشت 
کارگرنیا با بیان اینکه شورای ششم رشت معتقد است که نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی می‌توانند بهترین مساعدت را با شورا و شهرداری رشت داشته باشند، تصریح کرد: تشکیل چنین جلساتی با حضور نمایندگان محترم مردم فهیم رشت در مجلس شورای اسلامی با هدف رفع موانع و مشکلات پیش روی شورا و شهرداری رشت و جذب اعتبارات ملی برای پروژه‌های این شهر برگزار می‌گردد.

وی به وضعیت دو رودخانه رشت اشاره کرد و افزود: رودخانه‌های رشت، لندفیل سراوان، تالاب عینک رشت و غیره از جمله مواردی هستند که برای بهره‌مند شدن از پتانسیل‌های آنان نیازمند جذب اعتبارات ملی هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به دفن بهداشتی زباله در سراوان بیان کرد: بابت دریافت برخی از دستگاه‌های مکانیزه به منظور دفن بهداشتی زباله نیازمند تجهیزاتی هستیم و همچنان مسئولان عالی استان در این باره اقدام خاصی انجام نداده اند.

اجرای رینگ ۹۰ متری راه نجات رشت از ترافیک
کارگرنیا با بیان اینکه مشکلات حوزه ترافیکی از دیگر دغدغه‌های این شهر است، گفت: برای اینکه رشت را از این معضل ترافیک نجات دهیم نیازمند اجرای پروژه‌هایی از جمله رینگ ۹۰ متری و کانال ژ پنج هستیم که نیازمند اختصاص اعتبارات ملی است و امیدواریم در چنین مباحثی از همراهی و مساعدت ویژه نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بهره‌مند شویم.

وی با تاکید به اینکه نمایندگان مردم رشت در مجلس، شورای رشت را از خودشان بدانند، تصریح کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بتوانیم به طور ماهیانه جلسات مشترکی با حضور نمایندگان محترم جهت هماهنگی و تعامل بیشتر در راستای جذب اعتبارات ملی و اجرای پروژه‌های عمرانی در رشت بهره‌مند شویم.

حمل و نقل عمومی فرسوده در رشت 
عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه دغدغه‌های فراوانی پیرامون رشت مطرح است، اظهار کرد: خیلی از دستگاه‌ها پیرامون مساعدت با شهرداری رشت وعده دادند اما در عمل همراهی چندانی مشاهده نشد و در حال حاضر شاهد ضرب و شتم نیروهای شهرداری رشت در حوزه‌هایی از جمله سد معبر، بازرسی تاکسیرانی و غیره هستیم و تقاضا دارم نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی پیگیر صدور کارت ضابط قضایی برای این تعداد از نیروهای شهرداری رشت باشد.

مهدی نوری هریس با بیان اینکه ساخت و ساز در زمین‌های نسقی یکی دیگر از مشکلات مردم رشت است، افزود: شورای ششم رشت پیرامون ساخت و ساز زمین‌های نسقی در رشت شیوه نامه‌ای تدوین کرد و قرار بود با اجرای آن برای همیشه مشکلات حوزه ساخت و ساز در زمین‌های نسقی برطرف شود اما دوباره با موانعی در این باره مواجه شده ایم.

وی با بیان اینکه حمل و نقل عمومی رشت فرسوده است، گفت: در این باره نیز نیازمند همراهی نمایندگان مردم رشت در مجلس هستیم.

نوری با ابراز گلایه از عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری بیان کرد: با اجرایی شدن مدیریت یکپارچه شهری از موازی کاری‌ها و تحمیل هزینه‌های بیهوده به شورا و شهرداری رشت و دیگر دستگاه‌ها جلوگیری می‌شود.

وی به موضوع انتخاب شهردار رشت اشاره کرد و گفت: اعضای شورا، سید امیر حسین علوی دا به عنوان شهردار رشت انتخاب کردند و انتظار داریم نمایندگان مردم رشت در مجلس در راستای تسهیل این امر با شورا مساعدت کنند.

ایجاد شهرک صنوف در رشت
عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه امیدواریم خروجی تمامی این جلسات سرعت بخشیدن به خدمات‌رسانی بهتر برای شهروندان باشد، اظهار کرد: بنده با هر سه نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ارتباطات بسیار نزدیکی دارم.

مسعود عباس نژاد با بیان در جریان برگزاری انتخابات شوراها از کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس وعده‌ای گرفتم، افزود: از وی بابت مساعدت ویژه با شورای ششم پیرامون رفع مشکلات عمرانی قول گرفتم و با ظرفیت چنین نمایندگانی می‌توانیم سالیانه اعتبار ملی خوبی برای رشت جذب کنیم که منجر به شکوفایی همه جانبه شهرمان می‌شود.

وی با ابراز گلایه از وضعیت ترافیک رشت تصریح کرد: مشکل اصناف در درون شهر موجب بروز حجم بسیاری از ترافیک رشت است و ایجاد شهرک صنوف در رشت یکی از نیازهای اصلی این شهر است و در حال حاضر آمادگی لازم به منظور خروج اصناف و ایجاد شهرک صنوف با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی وجود دارد.

عباس نژاد به دوران فعالیت مرحوم قهرمانی در جایگاه استاندار گیلان اشاره کرد و گفت: در زمانی که مرحوم قهرمانی استاندار گیلان بود اعتبارات ملی خوبی به استان گیلان و رشت اختصاص پیدا کرد و امیدواریم با وحدت و همدلی ما بین شورا و دیگر دستگاه‌ها و بالاخص نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خیرات و برکات فراوانی شامل این شهر واستان شود.

مجاب شدن دستگاه‌ها برای همکاری با شهرداری رشت 
عضو دیگر شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه جبار کوچکی نژاد یکی از توانمندترین نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی است، اظهار کرد: فضای این دوره شورای رشت به شدت مساعد یک اتفاق خوب در همه حوزه‌ها است و نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با ارتباطات ملی خوبی که دارند می‌توانند بالاترین تاثیرگذاری را داشته باشند.

سید امیر حسین علوی با بیان اینکه آماده برقراری بالاترین سطح تعامل با نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هستیم، گفت: امیدواریم با این رویکرد نیازهای انباشته شده مردم رشت در حوزه زیر ساخت‌ها و غیره با همبستگی و سرعت بیشتر برطرف شود.

وی با تاکید به اینکه به چندین دستگاه لجستیکی شامل بیل بکو و غیره برای رشت نیاز داریم، بیان کرد: انجام تمامی این اقدامات نیازمند اختصاص و جذب اعتبارات است.

علوی به اجرای آزمایشی ممیزی املاک اشاره کرد و افزود: بنده در این باره نیز از پیش طرحی را آماده کرده بودم که در اختیار سرپرست شهرداری رشت قرار دادم تا از نظرات کارشناسان این حوزه پیرامون اجرای آن در پروژه ممیزی املاک استفاده کنیم.

وی با انتقاد از عدم حرف شنوی دستگاه‌ها از شورا و شهرداری رشت تصریح کرد: با ورود نمایندگان مردم رشت در مجلس، دستگاه‌ها مکلف به همراهی هستند و امیدواریم با این اتفاق در پروژه‌هایی همچون تالاب عینک رشت دیگر دستگاه‌ها نیز مجاب به همکاری شوند.

علوی به انتخاب اعضای شورا درباره شهردار رشت اشاره کرد و گفت: تقاضا دارم که با مساعدت نمایندگان مردم رشت در مجلس این مسیر تسریع شودو متاسفانه در این میان با تمامی همراهی که اعضای شورا و نمایندگان مردم رشت در مجلس پیرامون این مسئله دارند، شاهد انجام شیطنت‌هایی از سوی برخی هستیم.

اختصاص ردیف بودجه دولتی به اجرای پروژه تراموا 
یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت نیز در این دیدار با اشاره به رقم بودجه شهرداری رشت در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: در شهر رشت در چند دوره اتفاقات عمرانی بسیار خوبی رقم خورد که متعلق به گذشته است و از آن جمله می‌توان به دوران حضور الماسی و فریدونی در جایگاه شهردار رشت اشاره کرد.

سید شمس شفیعی با بیان اینکه هر پروژه عمرانی در شهر رشت نیازمند اعتبار هنگفتی است، افزود: با شرایط فعلی اجرایی شدن پروژه‌های عمرانی یقینا با مشکلاتی مواجه است وبرای بیرون رفت از این مشکلات نیازمند اختصاص اعتبارات ملی هستیم.

وی با تاکید به اینکه به بسیاری از کلان شهرهای کشور ردیف بودجه خوبی در حوزه تراموا اختصاص پیدا کرده است، گفت: متاسفانه این بودجه به رشت اختصاص پیدا نکرده است و با توجه به نگاه حمایتی جبار کوچکی نژاد نسبت به شورای ششم انتظار داریم که در این حوزه با شورا مساعدت ویژه داشته باشد.

شفیعی با اشاره به اینکه اداره شهرداری با سرپرستی یقینا امکانپذیر نیست، بیان کرد: پس از بررسی ۴۶ نفر به انتخاب سید امیر حسین علوی به عنوان شهردار رشت رسیدیم و اگر علوی لایق نبود هرگز به وی برای این جایگاه رای نمی‌دادم و انتظار داریم نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جهت تثبیت این انتخاب به شورای رشت کمک کنند.

وی با انتقاد از عدم مدیریت یکپارچه شهری تصریح کرد: متاسفانه در برخی از پروژه‌ها که ورود می‌کنیم با عدم همراهی برخی از دستگاه‌ها مواجه هستیم و یقینا رفع این مشکلات نیازمند همراهی نمایندگان مردم رشت در مجلس هستیم.

ورود نمایندگان مردم رشت در مجلس به موضوع جذب اعتبار برای زباله سوز سراوان
عضو شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه فهرستی از مشکلات و دغدغه‌های رشت در این جلسه مطرح شد، اظهار کرد: از جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم کارگروه عملیاتی پیرامون پروژه‌های رشت تشکیل و روزانه پیگیر این موارد باشیم.

نادر حسینی با بیان اینکه در حوزه پسماند اتفاقات خوبی برای برخی از شهرهای شمالی کشور اختصاص پیدا کرده است، افزود: برخی از شهرهای شمالی کشور در این حوزه بالغ بر هفتاد درصد اعتبار را جذب کرده‌اند اما متاسفانه رشت تا پیش از این در این حوزه موفق عمل نکرده است و امیدواریم با ورود نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی پیگیر اختصاص این اعتبار به رشت باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید پاسخگوی مطالبات مردم باشیم، تصریح کرد: مشکلات حوزه آسفالت و تامین قیر یکی دیگر از دغدغه‌ها است و یقینا با این اتفاق می‌توانیم نسبت به انجام آسفالت در رشت با سرعت و کیفیت بهتری عمل کنیم.

حسینی به ایجاد پنج فرهنگسرا در پنج منطقه شهری رشت اشاره کرد و گفت: با توجه به سبقه فرهنگی رشت اجرای این مهم نیز جزو الزامات است و همچنین در حوزه ساخت و سازهای نسقی در رشت نیز انتظار همراهی نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی را داریم.

وی با بیان اینکه در شهر رشت با رویکرد جدیدی که در دولت، مجلس و شورای انقلابی وجود دارد باید حرکت کنیم، افزود: در موضوع انتخاب شهردار رشت نیز انتظار داریم نگاه نمایندگان مردم رشت در مجلس پیرامون انتخاب شهردار را نگاهی جامع و قاطع ببینیم.

محدودیت‌های ساخت و ساز در رشت
یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اطراف رشت شالیزار وجود دارد، اظهار کرد: برخی از شهروندان توانایی خرید املاک داخل شهر و سند دار را ندارند و از این بابت با خرید زمین‌های شالیزار نسبت به ساخت یک سرپناه برای خودشان و خانواده‌هایشان اقدام می‌کنند.

علیرضا تاج شهرستانی با بیان اینکه تقاضا داریم برای بخشی از زمین‌های شالیزار در اطراف رشت مجوز ساخت و ساز صادر شود، افزود: متاسفانه قوانین از رشت به سمت استان‌های همسایه و بالعکس گویا متفاوت است و در رشت محدودیت‌هایی در ساخت و ساز مشاهده می‌شود که در استان‌های دیگر وجود ندارد.

وی با انتقاد از اینکه ارتفاع‌سازی در رشت با محدودیت‌های فراوانی مواجه است، بیان کرد: در شهرهای همجوار شاهد ساخت و سازهایی بسیار بلند مرتبه هستیم اما در رشت به غیر از وجود چندین بانک مرتفع، موارد دیگر بلند مرتبه‌سازی مشاهده نمی‌شود.

کاهش حجم ترافیک رشت با اجرای پروژه ژ پنج
یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه شهر رشت ظاهر سرسبزی دارد، اظهار کرد: زیر ساخت‌های رشت به شدت معیوب است و همراهی و مساعدت سه نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در رفع این مشکلات می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

مجید عزیزی با بیان اینکه مردم در اجرای پروژه‌های عمرانی هم به شورا و هم مجلس نگاه دارند، افزود: اجرای پروژه‌هایی از جمله ژ پنج می‌تواند حجم بسیار بزرگی از ترافیک رشت را برطرف کند و چنین پروژه هایب نیازمند اختصاص اعتبارات ملی هستند و همچنین در دیگر پروژه‌ها از جمله لندفیل سراوان وغیره نیز نیازمند این مساعدت هستیم.

وی با تاکید به اینکه مردم از نمایندگانشان در شورا و مجلس عملکرد می‌خواهند، بیان کرد: شورای رشت به دنبال نگاه‌های خاص سیاسی نیست و در موضوع انتخاب شهردار رشت نیز با توجه به شناختی که از شهردار منتخب داشتیم نسبت به انتخاب وی عمل کردیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه باید جایگاه مدیریت شهری برای دیگر دستگاه‌ها به خوبی تعریف شود، تصریح کرد: در اجرای برخی از پروژه‌های عمرانی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه‌ها هستیم و یقینا این مهم با مساعدت ویژه نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی رقم می‌خورد.

انتهای پیام/فارس

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار