کد خبر : 59799
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳

پرداخت اشتباه به یک مطالبه کاملا درست؛

جمهوری اسلامی توان انتقام گیری از خون حاج قاسم و شهید فخری زاده را ندارد؟/ درس مهم طراحان ترور به برخی دوستان داخلی چیست؟ +جزئیات و تصاویر

جمهوری اسلامی توان انتقام گیری از خون حاج قاسم و شهید فخری زاده را ندارد؟/ درس مهم طراحان ترور به برخی دوستان داخلی چیست؟ +جزئیات و تصاویر

در یک زد و خورد تمام عیار با ابرقدرت های مستکبر جهان که دوران افول‌شان را سپری می کنند، نباید یک توفیق آنها در به شهادت رساندن دانشمند هسته‌ای ما به اختلال دستگاه محاسباتی و نادیده گرفتن دستاوردهای راهبردی منجر شود.

به گزارش گیلانستان، حسین خان بابازاده: «اهل انتقام نیستید»، «بلوف می‌زنید»، «نمی توانید انتقام بگیرد»، «انتقام حاج قاسم چه شد؟»، «هدف گیری ساختمان های خالی عین الاسد انتقام حاج قاسم است؟» و… جملاتی بودند که بعد از ترور شهید محسن فخری زاده در فضای مجازی توسط کاربران عادی و حتی شخصیت های شناخته شده به صورت یک موج علیه فرماندهان عالی رتبه سپاه پاسداران استفاده می شد. هرچند این موضوع را می توان ناشی از عصبانیت به دلیل ترور تازه شهید هسته ای و غلیان احساسات پاک تعبیر کرد اما اینگونه رفتارها دقیقا همان مطالبه اصلی آمران از میان بردن شهید فخری زاده است که بعد از ترور و لزوم هدف گیری انگشت اتهام به سمت دشمنان و تقاضای انتقام، نگاه افراد داغدار به داخل و متهم نمودن فرماندهان نظامی متمرکز شود.

مهم تر آنکه بازیگران این صحنه که اغلب جزو افراد پای کار انقلاب تعریف می شوند ناخواسته و ندانسته به تکمیل پازل کاهش اعتبار دستاوردهای فوق العاده سیاسی و نظامی کشور مشغول می شوند. دقیقا همان موضوعی که دشمن طی سال های گذشته سعی می کرد با عوامل رسانه ای خود با هشتگ هایی نظیر «عوضش امنیت داریم» تصویر و اعتماد شکل گرفته از قدرت نظامی ایران در دید مردم را لکه دار کرده و به سخره بگیرد.

اما هدف از نگارش این مطلب موضوع دیگری است. بازخوانی چند نمونه از رفتارهای نظامی جمهوری اسلامی ایران که قطعا با تصمیمات شجاعانه سیاسی انجام گرفته است می تواند نشان بدهد که جمهوری اسلامی نه اهل ترس است و نه اهل آن است که جسارتی را بدون پاسخ بگذارد.

یوم الله موشک باران عین الاسد
بعد از ترور حاج قاسم سلیمانی در بامداد سیزدهم دی ماه سال گذشته، در حالی که هنوز پیکر مطهر ایشان بعد از تشییع های میلیونی هنوز به خاک سپرده نشده بود خبر موشک باران پایگاه آمریکایی ها در عین الاسد مخابره شد. خبری که نشان داد بعد از هفتاد سال(پایان جنگ جهانی دوم) اولین کشوری که به خود جرات داده مستقیما مقر آمریکایی ها را هدف بگیرد و مسئولیت آن را بر عهده بگیرد ایران است. این در حالی بود که رئیس جمهور تروریست آمریکا هشدار داده بود که اگر ایران قصد انتقام کند ۵۲ نقطه را هدف قرار خواهد داد. ایران عین الاسد را موشک باران کرد و ترامپ هم غلطی نکرد.

حمله به عین الاسد رخداد فوق العاده بزرگی بود که رهبرانقلاب آن روز را «یوم الله» نامیدند اما انتقام ایران نبود بلکه به تعبیر رهبری معظم تنها یک «سیلی» بود و آمریکایی ها باید منتظر «ضربه متقابل» باشند. امریکایی ها هنوز در حال محاسبه هستند وقتی سیلی در این حد به صورتشان نوازش شد، انتقام سخت که فرماندهان سپاه دائما از آن سخن می گویند چه خواهد بود؟

به عبارت بهتر حمله به عین الاسد صرفا یک تسکین کننده روان داغداران شهادت حاج قاسم بود و از سوی دیگر نشان دهنده توان نظامی بالای ایران که مترصد زمان مناسب برای اجرای ضربه متقابل در اهداف مطلوب است. بیان فرماندهان سپاه مبنی بر آمادگی جهت پاسخ کوبنده و مرگبار به واکنش احتمالی آمریکا به حمله ایران و آمادگی برای یک جنگ تمام عیار به خوبی نشان می دهد قدرت ایران، بلوف نیست.

این کم لطفی برخی دوستان ناراحت و عصبانی از ترور شهید فخری زاده در تصغیر واقعه مهم و بزرگ موشک باران پایگاه عین الاسد شاید قابل گذشت نباشد.

انتقام از حادثه تروریستی مجلس
۲۸ خردادماه ۹۶، دقیقا یازده روز پس از اقدام تروریستی داعشی ها در تهران که منجر به شهادت ۱۷ نفر از هموطنان در مجلس شورای اسلامی و مرقد امام(ره) شد، سپاه پاسداران دست به یک عملیات مهم موشکی علیه تروریست‌های داعش در خاک سوریه زد. اهداف مورد نظر در این عملیات، شامل مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست‌های تکفیری در منطقه دیرالزور بود که به هلاکت تعداد زیادی از تروریست‌ها و انهدام تجهیزات، سامانه‌ها و سلاح‌های آنان انجامید. طبق اعلام رسمی سپاه پاسداران، در این عملیات بیش از ۱۷۰ تروریست تکفیری از جمله چند تن از فرماندهان و عناصر موثر داعش به هلاکت رسیدند.

انتقام از حادثه تروریستی در رژه اهواز
پس از حمله تروریستی اهواز توسط تروریست های تکفیری که در جریان برگزاری رژه ۳۱ شهریور انجام شد، مسئولان ارشد کشور به ویژه رهبر انقلاب وعده گوشمالی سخت تروریست ها را دادند و پس از گذشت چند روز از آن حادثه، سپاه پاسداران وارد عمل شد. ساعت ۲ بامداد روز دوشنبه ۹ مهرماه، یگان موشکی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مواضع سرکرده های جنایت تروریستی اهواز را در مناطق اشغالی شرق سوریه هدف قرار داد. همچنین همزمان با این حمله موشکی پهپادهای سپاه در سوریه به پرواز درآمدند و این پهپادها نیز حملات ترکیبی به مقر این تروریست ها داشتند تا حداکثر انهدام مواضع آنان رخ داده باشد.

انتقام شهدای T4
فروردین ۱۳۹۷، رژیم صهیونیستی با عبور از خطوط قرمز ترسیم شده به پایگاهی حمله کرد که می دانست نیروهای ایرانی در آن حضور دارند. در این حمله هفت نفر از نیورهای سپاه به شهادت رسیدند.

بعد از این جنایت، نخست وزیر اسرائیل سراسیمه از روسیه، آلمان و امریکا خواست که ایران را متقاعد کنند تا دست به واکنش نزند و وقتی ماجرای انتقام را جدی دید از طریق واسطه از ایران خواست واکنش متقابل باشد و از آن فراتر نرود!

یک ماه پس از این حادثه، عملیات سنگینی در منطقه حساس بلندی های جولان انجام شد که نتانیاهو در میانه این عملیات با رسانه ها مصاحبه کرد و گفت ما هر اقدام علیه ایران را متوقف کرده ایم.

انتقام خون صیاد با موشک باران منافقین
فروردین ماه امسال و در ایام سالروز ترور شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، سردار حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه به روایت واقعه چگونگی انتقام شهید صیاد پرداخت. سردار حاجی زاده ماجرای انتقام را اینگونه روایت کرد: «منافقین کوردل برای انتقام از شکست سنگین در عملیات بزرگ مرصاد و انهدام ستون‌های نظامی‌شان که با مدیریت و فرماندهی شهید صیاد شیرازی نقش بی‌بدیلی در شکست آنها داشت، او را ترور کردند و به فاصله کوتاهی رزمندگان یگان موشکی سپاه با شلیک ده‌ها فروند موشک به سوی پادگان اشرف انتقام رفیق شهید خود را گرفتند و ضربه فراموش‌نشدنی به منافقین وارد کردند. در این عملیات ویژه که با همکاری وزارت اطلاعات اجرا شد، ابتدا با یک ضربه مختصر منافقین را برای مراسم تدفین کشته‌ها به قبرستان مروارید مقر اشرف در نزدیکی بغداد کشاند و بعد از اطمینان از تمرکز نیروها با ضربات سنگین موشکی انتقام این شهید عزیز از منافقین کور دل گرفته شد».

توقیف نفتکش انگلیسی
تابستان سال گذشته بود که انگلیس در یک راهزنی دریایی، نفتکش ایران را توقیف کرد و با ژست قدرت نمایی از یک توقیف، منتظر باج گیری ماند. اما نه تنها باجی دریافت نکرد بلکه برخلاف انتظاری که داشت، رفتار متقابل عمل خبیثانه‌اش را در اسرع وقت دریافت کرد و در ازای نفتکش متعلق به ایران که در جبل الطارق توقیف کرد، نفتکش آنها در خلیج فارس توسط سپاه پاسداران توقیف شد. انگلیسی ها رفتاری خارج از انتظارشان را دیدند و در نهایت ناکام از نیل به هدف مورد نظر، بدون کسب دستاورد مطلوب، نفتکش ایران را آزاد کردند اما ایران برای تنبیه انگلیس ها چند روز بیشتر نفتکش این به ظاهر ابرقدرت را در توقیف نگه داشت.

شش مورد فوق به عنوان نمونه های رسانه ای شده انتقام را اگر در کنار شاهکار رهگیری و نشاندن RQ170 یا انهدام پهپاد فوق پیشرفته گلوبال هاوک آمریکایی ها بگذارید، جای هیچ شک و شبهه ای مبنی بر عزم جدی و حاکمیت روحیه انتقام جویی فرماندهان نیروهای مسلح باقی نخواهد ماند.

در یک زد و خورد تمام عیار با ابرقدرت های مستکبر جهان که دوران افول‌شان را سپری می کنند، نباید یک توفیق آنها در به شهادت رساندن دانشمند هسته ای کشور به اختلال در دستگاه محاسباتی و نادیده گرفتن دستاوردهای راهبردی کشور تبدیل شود. مطالبه انتقام یک بحث قطعی است اما طرح این موضوع مهم نباید با تکمیل پازل طراحان ترور انجام شود.

اذعان مسئولان امنیتی و نظامی کشور به تلاش بیست ساله دشمن برای ترور شهید فخری زاده به خوبی نشان می دهد که کارهای اطلاعاتی و نظامی زمان‌بر بوده و نیاز به صبوری، موقعیت شناسی ویژه و محاسبات دقیق دارد و نباید این صبر به تغافل تعبیر شود و مهم تر از همه آنکه برخی به غلط دشمن را دست کم می‌گیرند. قطعا مسئولان امنیتی و نظامی کشور برای ضربه متقابل به آمران و عاملان ترور به شهادت حاج قاسم سلیمانی هیچگاه غافل نبوده و اکنون که ترور شهید فخری زاده هم به دومین کارویژه آنها تبدیل شده است، مترصد اولین فرصت برای انتقام سخت خون این دو شهید بزرگ هستند.

انتهای پیام/جهان نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار