امروز چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
۱۶:۵۹:۰۷ - دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴
اساتید با تفکر بسیجی می‌توانند افرادی در تراز انقلاب تربیت کنند
رئیس مجمع عالی بسیج گیلان به اجرای ماموریت‌ها در هر شرایط و موقعیت توسط بسیج اشاره کرد و گفت: عبور از موانع یکی از ویژگی‌های بسیج است.

به گزارش درگیلان، سردار نظرعلی علیزاده ظهر امروز در مجمع عمومی قشر بسیج دانشجویی گیلان با تبریک هفته بسیج و تسلیت اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: بسیج محدود به سازوکار تشکیلاتی نیست، یک فرهنگ است.

وی بسیج را سازمانی دارای انعطاف بسیار بالا عنوان کرد و افزود: بسیج در هر شرایط و موقعیتی ماموریت خود را انجام می‌دهد.

علیزاده عبور از موانع را یکی از ویژگی‌های بسیج خواند و بیان کرد: بسیج دارای منظومه فکری است و براین اساس عملیات‌های آن تعریف می‌شود.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با اشاره به تشکیل بسیج دانشجویی و طلبه پس از پایان دفاع مقدس، تصریح کرد: تشکیل بسیج دانشجویی پس از جنگ دارای پیام است.

وی خواستار عملیاتی شدن فرهنگ بسیج در تمام سطوح جامعه شد و گفت: جامعه اسلامی و آرمانی با نهادینه شدن و گسترش فرهنگ بسیجی تحقق پیدا می‌کند.

علیزاده با بیان اینکه تعریف بسیج در قالب کوچک خیانت به آن است، خاطرنشان کرد: یک نفر بسیجی به مثابه کل است و تمام مسئولیت‌های بسیج را به عهده دارد.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان به تعریف منظومه بسیج در حوزه‌های مختلف توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: بسیج سیاسی است اما سیاست‌زده نیست و بسیج به دنبال آباد کردن دنیا است اما دنیا‌زده نیست.

وی با تاکید بر جهاد علمی در عرصه علمی کشور، اظهار کرد: اگر آن موقع که امام (ره) اعلام جهاد اقتصادی فرمودند عمل می‌کردیم اکنون نقطه ضعف ما اقتصاد نبود و دشمن روی آن دست نمی‌گذاشت.

علیزاده بر گسترش فرهنگ بسیجی بین تمام ملت‌ها تاکید کرد و افزود: با تلاش سردار شهید همدانی ۱۰۰ هزار نفر بسیجی در سوریه سازماندهی شده است.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با اشاره به اینکه الفبای بسیج هنوز نوشته نشده است، بیان کرد: امام (ره) مستضعفین را علیه مستکبران دعوت به قیام کردند و اگر می‌خواهیم ظلم و کشتار انسان‌ها در دنیا نباشد باید تفکر ظلم‌ستیزی بسیج گسترش پیدا کند.

وی بسیج را مساوی با انقلاب اسلامی و نجات تمام بشریت خواند و تصریح کرد: منظومه بسیج حیات بشریت را همراه خود دارد.

علیزاده با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی ایران به تانک و موشک نیست، خاطرنشان کرد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران برپایه نرم‌افزاری و منظومه بسیج است.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان بر ترویج تفکر مدیریت جهادی در عرصه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: استادان با تفکر بسیجی می‌توانند افراد را در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند.

وی به مراحل ایجاد تمدن اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: در حال ساخت نظام و دولت اسلامی هستیم و با منظومه بسیج دولت و کشور اسلامی تحقق پیدا می‌کند.

علیزاده با اشاره به نقش اساسی دانشگاه‌ها در ایجاد کشور اسلامی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ بسیج باید وسط میدان باشد تا فضیلت‌های نظام پایدار بماند./فارس

 


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات