امروز دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
۸:۱۵:۴۱ - دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴
شناسایی عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی رشت و صومعه سرا
عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی توسط پلیس فتا گیلان شناسایی شدند.

به گزارش درگیلان، سرهنگ ایرج محمدخانی، رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت و صومعه سرا به دادخواهی تعدادی از شهروندان با هویت معلوم  مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای استان گیلان افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب شکات  در  فضای مجازی که چهار نفر مرد به ترتیب ۳۰،۴۱ ، ۲۴ و ۲۶ ساله اهل و ساکن رشت و صومعه سرا بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شدند   .

سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با انتشار اکاذیب در فضای مجازی و نسبت دادن مطالب ناروا علیه شکات پرونده، قصد بدنام کردن آنها را داشتند، اعتراف و انگیزه خود را از اینکار تسویه حساب شخصی عنوان کردند.

رئیس پلیس فتای استان گیلان با بیان اینکه متهمان جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت و صومعه سرا  معرفی شدند، تصریح کرد: طبق ماده ۱۶ فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه ای، هر کس به وسیله سامانه  های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵  میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ محمدخانی در پایان از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش نمایند.

Print Friendly, PDF & Email


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
چاپ بنر مفتاح مهد کودک بیان تبلیغات تبلیغات تبلیغات