امروز شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
۱۷:۵۸:۳۲ - چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
محمود شکری:
عدم جلوگیری دولت از فعالیت صرافی‌های غیرمجاز جای سوال دارد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس‌ عدم جلوگیری از فعالیت صرافی‌های غیرمجاز توسط دولت را مسئله‌ای عجیب خواند و گفت: با توجه ‌به شفاف بودن موضوع و عدم برخورد به‌موقع با عناصر مخرب بازار ارز، موضوع دخالت دست‌های پنهان داخلی امری کاملاً محرز و آشکار است.

به گزارش گیلانستان، محمود شکری در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: نابه‌سامانی بازار ارز فرصت لازم برای جولان برخی سوء‌استفاده‌گران در بازار عرضه کالا‌ها را به وجود آورده است بنابراین دستگاه‌های نظارتی باید در جهت شکستن حباب قیمت‌ها و برخورد با اخلالگران قاطعانه عمل کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به برخی از گلایه‌های این ‌روزهای مردم اشاره کرد و بیان داشت:‌ تغییر قیمت‌ ناگهانی و بعضاً سه‌ برابری برخی کالاهای مصرفی،‌ نهاده‌های کشاورزی،‌ لوازم خانگی و نظیر این در بازار، نگرانی و مشکلات بسیار عدیده‌ای را برای مردم ایجاد کرده است.

شکری عدم تعادل قیمت کالاها و افزایش چند برابری آن‌ها را نتیجه رفتارهای سودجویانه برخی اعلام کرد و ابراز داشت: وزارت صنعت و معدن،‌ سازمان تعزیرات و دیگر دستگاه‌های نظارتی کشور باید برای ساماندهی به این وضعیت هرچه سریع‌تر اقداماتی اساسی انجام دهند.

نماینده مردم تالش،‌ رضوانشهر و ماسال ربط دادن قضیه گرانی ارز و افزایش قیمت برخی اقلام خوراکی را غیرمنطقی خواند و افزود:‌ اگر هم میزان تأثیر نوسان بازار ارز روی اقلام مصرفی و اساسی مردم را قبول کنیم گران شدن به یکباره و سه برابری کالاها به هیچ عنوان توجیحی ندارد.

وی آشفتگی‌های رخ داده در بازار ارز را ناشی از مدیریت ضعیف مسئولان مربوطه اعلام کرد و اظهار داشت: ارز چیزی نیست که مردم برای ادامه زندگی و یا معیشت خود همواره با آن درگیر باشند بلکه سرمایه‌ای جهت انجام معاملات تجاری ‌و خارجی و دیگر حوزه‌های مربوط به این حوزه است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به شعار امسال مبنی بر حمایت از کالاهای ایرانی تصریح کرد:‌ با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری و شعار سالی که در راستای همین نگرانی‌ها اعلام فرمودند مسئولان باید به کاهش واردات کالاهای خارجی و خروج ارز توجه بیشتری داشته باشند.

شکری موضوع اذعان رئیس کل بانک مرکزی و فعالیت تعداد بسیار زیادی از صرافی‌های غیرمجاز را مورد تأکید قرار داد و افزود:‌ فعالیت حدود هزار صرافی غیرمجاز،‌ اعلام تعداد آن‌ها در چنین شرایطی و عدم برخورد با آنان در طول این مدت باید توسط مسئولان بانک مرکزی پاسخ داده شود.

نماینده مردم تالش،‌ رضوانشهر و ماسال عدم جلوگیری از فعالیت صرافی‌های غیرمجاز توسط دولت را مسئله‌ای عجیب خواند و عنوان کرد:‌ با توجه ‌به شفاف بودن موضوع و عدم برخورد به‌موقع با عناصر مخرب بازار ارز، موضوع دخالت دست‌های پنهان داخلی امری کاملاً محرز و آشکار است./ تسنیم


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات