امروز جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
۱۷:۰۰:۵۰ - پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:
رئیس جمهور همزمان با افتتاح راه آهن به گیلان سفر می‌کند
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: رئیس جمهور همزمان با بهره‌برداری از پروژه راه آهن قزوین – رشت و چند پروژه دیگر، به استان گیلان سفر می‌کند.

به گزارش گیلانستان، دکتر محمدباقر نوبخت در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های استان گیلان که در سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور استاندار گیلان، برخی از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی، معاونان وزرا و مدیران استان برگزار شد، افزود: راه آهن در آینده بسیار نزدیک با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری می‌رسد ولی جمع‌بندی نهایی پروژه‌های سفر، باید انجام شود .

وی با اشاره به اعتباراتی که برای طرح‌های توسعه‌ای گیلان در نظر گرفته شده، تصریح کرد: در رابطه با طرح‌های توسعه‌ای گیلان حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان اختصاص داده شد که بالغ بر ۲۲ هزار و ۳۸۶ میلیارد تومان از خزانه پرداخت شد ولی هنوز مبلغ قابل توجهی باقی مانده است .

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: هشت کیلومتر باقی مانده مسیر منجیل به رودبار در آزادراه رشت – قزوین، پروژه راه آهن این مسیر که در حال نهایی شدن است، مسائل زیست محیطی به ویژه رودخانه ‌ های زرجوب و گوهررود رشت که از نظر آلودگی مورد نگرانی است و همچنین تالاب عینک این شهر، از مسائل حائز اهمیت استان است .

معاون رییس‌جمهور گفت: تعدادی از طرح ها و پروژه ‌ هایی که در سفرهای دولت مورد توجه بوده و آنها هم باید در سفر آینده رئیس جمهوری به گیلان همزمان با بهره برداری از راه آهن به بهره ‌ برداری برسد، لازم است نهایی شود./ ایسنا


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات