کد خبر : 54815
تاریخ انتشار : شنبه 11 مرداد 1399 - 17:31

نماینده ولی فقیه در گیلان:

تعیین سخنرانان مناسبت های انقلاب اسلامی در شهرستان ها باید به عهده شورای هماهنگی باشد/ لزوم قدردانی از حضور مردم در مناسبت‌ها

تعیین سخنرانان مناسبت های انقلاب اسلامی در شهرستان ها باید به عهده شورای هماهنگی باشد/ لزوم قدردانی از حضور مردم در مناسبت‌ها

نماینده ولی فقیه در گیلان به ویژگی های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: وجود عمار انقلاب در راس این شورا، نخستین ویژگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

به گزارش گیلانستان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار رئیس و کارکنان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به مناسبت ۱۲ مرداد سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به فرمان امام(ره) در سال ۱۳۵۸ اظهار کرد: ۱۲ مرداد نکوداشت سالگرد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را به همه اهالی این شورا تبریک عرض می کنم.

وی، فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را گسترده و سخت عنوان کرد و افزود: فعالیت این شورا بر همگان روشن نیست و می طلبد آحاد جامعه از فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آگاهی داشته باشند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه درصد بسیاری از مردم نمی دانند برگزاری مناسبت های مختلف انقلاب معلول تلاش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است تصریح کرد: مردم باید تشکل های تلاش کننده در انقلاب اسلامی را بشناسند.

آیت الله فلاحتی به ویژگی های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: وجود عمار انقلاب در راس این شورا، نخستین ویژگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه آیت الله جنتی خود را وقف انقلاب کرده است، بیان کرد: آیت الله جنتی همچنان به عنوان خدمتگزار صدیق در خدمت رهبر معظم انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، فعالیت های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از بدو تاسیس تاکنون را بدون حاشیه دانست و خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همواره همگام با رهبری بوده است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه اهالی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اهل بصیرت هستند، اظهار کرد: بصیرت موجب شده همه فعالیت های این شورا به هنگام باشد بنابراین وجود بصیرت و به دنبال آن تصمیم گیری به هنگام از ویژگی های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

وی، وجود روحانیون در راس شورای هماهنگی تبلیغاتی اسلامی در استان ها را بسیار موثر ذکر کرد و یادآور شد: امر مذکور سبب خودصیانتی در این شورا شده است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه اهالی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مورد اعتماد آیت الله جنتی هستند، بیان کرد: اهالی این شورا در مسیر انقلاب حرکت می کنند.

آیت الله فلاحتی، فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را بدون گرایش های جناحی عنوان کرد و افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در کشور حاشیه سازی و بحران آفرینی نکرده ضمن اینکه در تمام استان ها با نمایندگان مقام معظم رهبری همگام است.

وی با بیان اینکه تعیین سخنرانان مناسبت های انقلاب در شهرستان ها باید به عهده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باشد، تصریح کرد: تعیین سخنران برای مناسبت های انقلاب بر هیچ مسئول دیگری فرض نیست.

نماینده ولی فقیه در گیلان به خط قرمزهای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: کسانی که از مسیر انقلاب، ارزش ها و رهبری فاصله می گیرند، خط قرمز ما است.

آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه باید به گونه ای زندگی کنیم مجموعه های مردمی به این باور برسند فراجناحی هستیم، خاطرنشان کرد: همه باید بدانند نمی خواهیم در مسیر جناح بندی ها باشیم.

وی، قدردانی از حضور مردم در مناسبت های انقلاب را مهم برشمرد و یادآور شد: در پایان هر مراسمی باید از مردم در صحنه قدردانی کنیم تا آحاد جامعه بدانند کسانی هستند که آنها را نظاره می کنند و این بسیار موثر است.

امام جمعه رشت با اشاره به ظرفیت بسیار بالای فضای مجازی، اظهار کرد: فضای مجازی گسترده است و همه افراد می توانند در آن ورود کنند و حضور دارند.

آیت الله فلاحتی، استفاده از ظرفیت فضای مجازی را کم هزینه عنوان کرد و افزود: آسیب های فضای مجازی در رعایت فاصله گذاری فیزیکی کمتر است ضمن اینکه آسیب های اجتماعی و بهداشتی کمتری دارد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی هزینه کمتری برای طراحان آن دارد، تصریح کرد: شنیدن سخن انقلاب توسط همه توده های مردم بسیار تاثیرگذار است.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین به نگرش امام(ره) به دنیای غرب اشاره کرد و گفت: امام راحل به غرب و غرب زده ها اعتماد نداشت و مقام معظم رهبری نیز به اروپا اعتماد ندارد و فرمودند به غرب زده ها نباید اعتماد کرد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، انقلاب اسلامی را در بزنگاه های تاریخی بیمه کرده است

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان نیز در این دیدار به‌مناسبت ۱۲ مرداد چهلمین سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حسب تایید معمار کبیر انقلاب اسلامی در ۱۲ مردادماه سال ۱۳۵۹ تاسیس شد.
وی با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در طول چهل سال گذشته فراز و نشیب های فراوانی را طی کرده است، افزود: علی‌رغم همه این فراز و نشیب ها امروز این شورا توانسته است جایگاه خود را نزد افکار عمومی پیدا کند و عملکرد آن مورد تایید رهبر معظم انقلاب قرار گیرد؛ معظم‌له در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فرمودند: «این مجموعه در طول این سال ها همچنان در خط درست و در صراط مستقیمی حرکت کرده، لحظه‌ها را شناخته و کار مناسب آن لحظه را انجام داده است مشکل برخی از افراد و مجموعه‌ها این است که بی‌ایمان نیستند، بی‌شوق و بی‌محبت هم نیستند، اما لحظه‌شناس نیستند».
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، اوج نقش آفرینی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را در حماسه ۸ و ۹ دی دانست و تصریح کرد: در جریان فتنه ۸۸ نیازمند سازماندهی و زمینه سازی جهت حضور حداکثری مردم در مدت زمان بسیار کوتاه بودیم. خوشبختانه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از اعتماد عمومی در جامعه برخوردار است و لذا مردم منتظر یک فراخوان از سوی این نهاد انقلابی بودند تا برای دفاع از نظام و ولایت به صحنه بیایند.
حجت الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه فراخوان های مردمی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، انقلاب اسلامی را در بزنگاه های تاریخی بیمه کرده است، گفت: تقدیر و تشکر صمیمانه مقام معظم رهبری از حضرت آیت الله جنتی و مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نشان دهنده بزرگی و سختی کار این نهاد مولود انقلاب است. رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند: «اگر ما این شورای هماهنگی را برای کارهایی از این قبیل نمی داشتیم، بی‌شک ناسازگاری ها و اشکالات فراوانی را در ایجاد و راه‌اندازی و اداره مراسم مختلف، شاهد می‌بودیم».
وی نقش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را در بزنگاه های حساس سیاسی برجسته دانست و عنوان کرد: اقدامات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بسیاری از مناسبت های استانی نیز فراتر از ماموریت های ذاتی این نهاد بوده و مردم متوقع هستند که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در بسیاری از مناسبت‌ها وارد صحنه شود و پرچم را به دست بگیرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به درخشش مردم گیلان در صحنه های انقلاب اسلامی، یادآور شد: لحظه شناسی مردم گیلان و شهر رشت در حماسه ۸ دی موجب شد مدال بصیرت را از دستان پرمهر رهبر انقلاب اسلامی دریافت کنند. مقام معظم رهبری نیز در این باره فرموده‌اند: «رشت جزو معدود مناطقی بود که یک روز زودتر از حرکت خودجوش ملت، در هشتم دی سال ۸۸ به صحنه حضور مردم در مقابل فتنه گران تبدیل شد.»
حجت الاسلام والمسلمین اشجری، فضای همدلی و همراهی در برگزاری مناسبت های انقلاب اسلامی را در استان مشهود دانست و اظهار کرد: با حضور آیت‌الله فلاحتی در استان مسیر فعالیت های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز هموارتر شده است؛ در حالی که در گذشته گاهی در جریان برگزاری یک مراسم، برخی افراد حواشی فراوانی ایجاد می‌کردند. البته سختی ها و مرارت ها فراوان است اما حضور پر شور و شعور مردم در صحنه، پاداش بزرگ کار سخت است و همه تلخی ها را به شیرینی و حلاوت تبدیل می کند.
وی حضور مردم در سرما و گرما و برف و باران را نشان دهنده عشق الهی آنان نسبت به انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: مراسم ۲۲ بهمن سال گذشته رنگ و بوی حاج قاسم سلیمانی را داشت و مردم شهر رشت با وجود بارش برف سنگین، با پای پیاده و سواره از دور و نزدیک خود را به مراسم رساندند تا عشق و علاقه خود را به انقلاب اسلامی ثابت کنند و اکنون این مسئولان هستند که باید قدردان مردم باشند و گره از کارهای آنان بگشایند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به گستره فعالیت های این نهاد انقلابی در شهرستان ها با محوریت ائمه جمعه، یادآور شد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به واسطه نوآوری ها و جاذبه هایی که در برگزاری مراسم ایجاد می کند توانسته چندین سال پیاپی جزو شوراهای نمونه کشوری باشد و این مهم را مدیون مردم انقلابی و بصبرمان هستیم که هرگز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تنها نگذاشته اند.
حجت الاسلام والمسلمین اشجری، هدایت ها و رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان را چراغ‌راه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مناسبت های انقلاب دانست و گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نهاد مولود انقلاب است و به عنوان یک نهاد کهن انقلابی جایگاه خود را پیدا کرده و هر زمان که خطری متوجه انقلاب شود، نقش خودش را به درستی ایفا می کند.
وی با اشاره به تجربه جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در برگزاری مناسبت های سال جاری، متذکر شد: با توجه به شیوع بیماری کرونا که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، دشمنی حقیر و خطیر محسوب می شود، مراسم و مناسبت های انقلاب را به سمت فضای مجازی برده‌ایم. در صورت تداوم این شرایط در نیمه دوم سال و وجود محدودیت در برگزاری مراسم، آمادگی داریم ویژه برنامه های انقلابی را در فضای مجازی با ایجاد جاذبه‌های جدید و نوآوری‌های بدیع برگزار کنیم، زیرا اعتقاد داریم فضای مجازی به فضای حقیقی جامعه امروز تبدیل شده و همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی از این بستر برای انتقال سخنان خود در مناسبت های مختلف بهره می گیرند، ما نیز باید از فضای مجازی برای برقراری ارتباط با آحاد جامعه استفاده کنیم.

انتهای پیام/

print

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.