امروز شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
۱۹:۱۲:۱۹ - پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:
رشد سالمندی از رشد کل جمعیت بیشتر است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: طی قرن‌های ۲۰ و ۲۱ سالمندی رو به افزایش داشته و رشدی سریعتر از رشد کل جمعیت داشته که این رشد معادل ۲ درصد است.

به گزارش گیلانستان، دکتر عباسی در گفت‌وگویی، سالخوردگی جمعیت را پدیده فراگیر، جهانی رو به افزایش دانست و افزود: طی قرن‌های ۲۰ و ۲۱ سالمندی افزایش و رشدی سریعتر از رشد کل جمعیت داشته که این رشد معادل ۲ درصد است.

وی با بیان اینکه گیلان، بالاترین نرخ سالمندی در میان استان‌های کشور را داراست، تصریح کرد: براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در گیلان، سالمندان ۱۳٫۲۵ درصد کل جمعیت گیلان را تشکیل می‌دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بیشتر سالمندان استان بی‌سوادند و میزان بی‌سوادی در زنان بیشتر از مردان و در روستا بیشتر از شهر است ادامه داد: مشکلات مالی، بهداشت و سلامت عمده مشکلات مطرح شده در سالمندان است.

عباسی از اجرای سند ملی تحول نظام سلامت، رفاه و منزلت سالمندان مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی در استان خبر داد و گفت: گسترش برنامه های خود مراقبتی در سالمندی در تمام مناطق شهری و حاشیه شهر در گیلان از برنامه‌های معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

وی استمرار و گسترش برنامه مراقبت ادغام یافته و جامع سالمندی در تمام مناطق شهری، روستایی و حاشیه شهر را یکی از پروژه‌های راهبردی سلامت سالمندان در گیلان عنوان کرد./ ایسنا


  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تبلیغات چاپ بنــــر تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات